آمریکا بر لزوم توقف حملات حوثی‌ها به بنادر نفتی یمن تاکید کرد

وزارت خارجه آمریکا: تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن، در راستای تلاش‌های برقراری صلح در این کشور، طی هفته جاری راهی سعودی و سلطنت عمان خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن، در راستای تلاش‌ها برقراری صلح در این کشور، طی هفته جاری راهی سعودی و سلطنت عمان خواهد شد.

وزارت امور خارجه آمریکا، دوشنبه 7 آذر در بیانیه‌ای از شبه‌نظامیان حوثی خواست تا فورا حملات خود به بنادر یمن را که باعث اختلال در روند واردات و افزایش رنج و مشقت مردم یمن در سراسر کشور می‌شود، متوقف کنند.

در ادامه این بیانیه از حوثی‌ها خواسته‌ شده، فرصت موجود برای برقراری صلح و همکاری با سازمان ملل را مغتنم شمرده و سازوکار «حل و فصل سیاسی همه‌جانبه از طریق مذاکره به رهبری یمن» را به عنوان تنها راهکار حل بحران بپذیرند.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده است: «در این لحظه حساس، ما به حوثی‌ها متذکر می‌شویم که مردم یمن خواستار صلح و نه بازگشت به جنگ هستند. ما از حوثی‌ها می‌خواهیم فورا حملات خود به بنادر یمن را که باعث اختلال در جریان واردات مورد نیاز و تشدید رنج در سراسر یمن می‌شود، پایان دهند.»

سفر رئیس شورای ریاستی یمن به اردن

از سویی رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاستی یمن، دوشنبه طی سفری رسمی عازم پادشاهی اردن شده تا با عبدالله دوم، پادشاه اردن و جمعی از مسئولان بلندپایه اردنی در راستای تحکیم روابط دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کند.

العلیمی در اظهارات خود به خبرگزاری «سبا» با قدردانی از مواضع اردن در حمایت از دولت قانونی یمن در محافل منطقه‌ای و بین‌المللی، مراتب سپاس شورای ریاستی یمن از پناه‌دهی اردن به هزاران یمنی گریزان از جنگ‌افروزی‌های شبه‌نظامیان حوثی و میزبانی از نشست‌های ادواری در راستای اجرای گفت‌وگوها به هدف برقراری صلح‌ و ثبات در یمن را ابراز داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید