کشته‌شدن 9 فرمانده ارشد حوثی در درگیری با نیروهای دولت قانونی یمن

از میان فرماندهان کشته‌شده نام‌های «ولید مشعفل» و «شایف عمر الوعری» با درجه‌ سرهنگی و «عبدالرحمن مرشد العدینی و زین العابدین علی القرعی» با درجه‌ سرگردی، به چشم می‌خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی، یکشنبه 6 آذر، کشته‌شدن 9 فرمانده ارشد خود، از جمله مرگ دو سرهنگ را طی درگیری با نیروهای دولت قانونی یمن را تایید کردند.

به گزارش رسانه‌های وابسته به حوثی، این گروه در چندین استان از جمله در صنعا، پایتخت یمن، مراسم تشییع جنازه 9 تن از کشته‌شدگان خود را برگزار کرد.

حوثی‌ها ضمن انتشار اسامی کشته‌شدگان از جمله 2 فرمانده با درجه سرهنگ، 2 با درجه سرگرد و سروان و 5 نفر با درجه سرهنگ، فرماندهان کشته‌شده را مدافعان «پروژه» خود در یمن خواندند.

نام‌ فرماندهان برجسته‌ای مانند «ولید مشعفل» و «شایف عمر الوعری» با درجه‌ سرهنگی و «عبدالرحمن مرشد العدینی و زین العابدین علی القرعی» با درجه‌ سرگردی، در میان کشته‌شدگان به چشم می‌خورد.

به‌رغم پنهان‌کاری شدید شبه‌نظامیان حوثی درباره خسارات انسانی این گروه، تشییع جنازه‎‌‌ای که روزانه در استان‌ها برگزار می‌شود، تعداد کشته‌شدگان و خسارت سنگین این گروه را در جبهه‌ها آشکار می‌کند.

طی روزهای گذشته، این گروه نبردهای شدیدی را علیه نیروهای دولت قانونی یمن آغاز کرده‌اند که شدیدترین آن در محورهای «یافع» و «کرش» در استان لحج بود. تشدید تنش از سوی شبه‌نظامیان حوثی‌ به جبهه‌های تعز و سواحل غربی نیز کشیده شد و در این مناطق ده‌ها شبه‌نظامی حوثی از جمله چندین فرمانده میدانی ارشد کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید