کشته‌شدن 5 نیروی رژیم اسد در حمله پهپادی ترکیه به شمال حلب

خبرگزاری کردی «هاوار»: ارتش ترکیه، کاروانی از نیروهای روسیه حامل کمک‌های تدارکاتی برای نیروهای رژیم اسد در منطقه تل تمر در استان حسکه سوریه را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه، یکشنبه 6 آذر از کشته شدن پنج نیروی رژیم اسد در حمله پهپادی ترکیه به یک موضع نظامی در حومه عفرین در شمال غربی حلب خبر داد.

در بیانیه این مرکز آمده است که احتمال افزایش خسارات جانی به دلیل وخیم بودن وضعیت برخی از زخمی‌ها در پی حمله پهپادی ترکیه به یک موضع نظامی در روستای کشتعار از توابع شاران در حومه عفرین وجود دارد.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود: نیروهای ترکیه مستقر در پایگاه کلجبربن به بمباران روستاهای مرعناز، المالکیه، الشوارغه، فرودگاه نظامی منگ، اطراف شهر تل‌رفعت و روستای شیخ عیسی در حومه شمالی حلب ادامه می‌دهند.

خبرگزاری کردی «هاوار» یکشنبه گزارش داد که ارتش ترکیه، کاروانی از نیروهای روسیه حامل کمک‌های تدارکاتی برای نیروهای رژیم اسد در منطقه تل تمر در استان حسکه سوریه را هدف قرار داد.

حملات هوایی و توپخانه‌ای به مناطق زیر کنترل کردها

آنکارا از یکشنبه گذشته، در پی متهم کردن «پ ک ک» و یگان‌های مدافع خلق کُرد به دست داشتن در انفجار 13 نوامبر استانبول، سلسله حملات هوایی و توپخانه‌ای را علیه مواضع آنها در شمال عراق و سوریه آغاز کرده است.

ترکیه از همان تاریخ، تهدید به حمله زمینی علیه مناطق زیر کنترل نیروهای کرد در سوریه را به رغم مخالفت واشینگتن (پشتیبان کردها) و مسکو (حامی اصلی رژیم اسد در سوریه) مطرح کرد.

با آغاز حملات هوایی ترکیه، نیروهای دموکراتیک سوریه «قسد» از آمریکا و روسیه خواست تا مواضعی «قاطعانه‌تر» را برای بازداشتن ترکیه از تداوم حملات هوایی و انجام حمله زمینی علیه «قسد» اتخاذ کنند.

حملات هوایی ناپیوسته ترکیه با استفاده از جنگنده و پهپاد در طول هفته گذشته به شمال و شمال شرقی سوریه تداوم یافت که طی آنها، مواضع «قسد» و همچنین مواضع نیروهای رژیم اسد هدف قرار گرفت که بر أساس توافق‌های پیشین و به هدف جلوگیری از رخنه ترکیه، در مناطق زیر کنترل کردها حضور دارند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، جنگنده‌های ترکیه سحرگاه امروز بعد از 3 روز آرامش، مناطق زیر کنترل کردها در حومه شمالی حلب را هدف حملات پیاپی قرار دادند.

بر اساس گزارش این مرکز ، حملات ترکیه از 20 نوامبر، به کشته‌شدن حدود 65 نفر از جمله 35 جنگجو از نیروهای «قسد» و متحدانش و 28 نفر از نیروهای رژیم سوریه انجامید که اکثر آنها در روز نخست حملات هوایی کشته شدند.

ترکیه طی سال‌های گذشته، 3 عملیات نظامی در شمال سوریه انجام داده و گروه‌های مسلح سوری همسو با آنکارا را در این منطقه مورد حمایت قرار داده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید