وزیر خارجه یمن: واشینگتن حوثی‌ها را به‌عنوان «سازمانی تروریستی» طبقه‌بندی کند

سفیر آمریکا در یمن: حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی یمن را به‌شدت محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد عوض بن مبارک، وزیر خارجه یمن، در گفت‌وگو با استفان فاگین، سفیر آمریکا در عدن درباره تحولات عرصه یمن، اهمیت حمایت جامعه جهانی از طبقه بندی حوثی‌ها به عنوان «گروه تروریستی» را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری «سبا»، یکشنبه 6 آذر، این گفت‌وگوها شامل بررسی پیآمدهای تداوم حملات شبه‌نظامیان حوثی به کشتی‌ها، تاسیسات اقتصادی و نفتی شد.

این خبرگزاری افزود که طرفین درباره کارشکنی حوثی‌ها در روند صلح و«تهدیدات آنها علیه کشتیرانی بین‌المللی، امنیت و صلح بین‌المللی » گفت‌وگو کردند.

بن مبارک با اشاره به این که دولت قانونی یمن در حال پیگیری تدابیر مرتبط با اجرای تصمیم اخیر خود در مورد طبقه‌بندی حوثی‌ها به عنوان «سازمان تروریستی» است، اهمیت حمایت جامعه بین‌المللی از این تدابیر را مورد تاکید قرار داد.

در این دیدارهمچنین دشواری‌ها در روند صلح پس از تشدید نظامی شبه‌نظامیان تروریست و تداوم تهدید آن‌ها علیه ناوبری بین‌المللی و صلح و امنیت بین‌المللی نیز مطرح شد.

به گزارش «سبا»، خطرات ناشی از پذیرش به اصطلاح «دستورالعمل رفتار کاری» از سوی شبه‌نظامیان، با هدف ایدئولوژیک کردن جامعه و تحمیل هویت طبقاتی به جای هویت ملی، از دیگر محورهای مورد گفت‌وگو در این دیدار بود.

محکوم‌کردن حملات حوثی‌ها از سوی واشینگتن

این خبرگزاري افزود که سفير آمريكا نیز موضع واشینگتن در محکوم کردن حملات حوثی‌ها به تاسيسات نفتی و حمايت كشورش از امنيت، ثبات و وحدت يمن را مورد تاکید مجدد قرار داد.

از سویی شورای ریاستی یمن شنبه تهدید کرد که اجرای تدابیر قانونی علیه فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی و حامیان آنها و همچنین شماری از کسانی که با فریب‌کاری، مناصب دولتی را اشغال کرده‌اند، در راستای پیاده کردن مصوبه دولت، در مورد طبقه‌بندی این گروه به عنوان «سازمان تروریستی» قرار دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری یمن، تدابیر پیشنهادی در نشست مجازی شورای ریاستی، مجازات فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی و مراکز وابسته به آنها و همچنین دست‌اندرکاران شبکه‌های مالی مظنون به تامین مالی و خدماتی برای شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را شامل می‌شود.

شورای ریاستی یمن بار دیگر به مراکز اقدامات بشردوستانه، امدادگری و بخش خصوصی اطمینان داد که موارد مربوط به تداوم ورود کالاها، کمک‌ به نیازمندان و همچنین حمایت اقتصاد ملی از تبعات احتمالی تدابیر مرتبط با طبقه‌بندی حوثی‌ها به عنوان سازمانی تروریستی، مستثنا شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید