حمله موشکی به پایگاه آمریکا در الشدادی سوریه

رسانه‌های دولتی سوریه نیز از حملات موشکی ناشناس به یک پایگاه نیروهای آمریکایی در شهر الشدادی در جنوب حسکه خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بامداد شنبه 5 آذر پایگاه نظامیان این کشور در منطقه الشدادی سوریه هدف 2 موشک قرار گرفت اما به کسی آسیبی وارد نشده است.

این اطلاعیه افزود که نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا، منطقه شلیک موشک‌ها را بازرسی کرده و یک موشک آماده شلیک دیگر را کشف و ضبط کردند.

رسانه‌های دولتی سوریه نیز از حملات موشکی ناشناس به یک پایگاه نیروهای آمریکایی در شهر الشدادی در جنوب حسکه خبر دادند.

خبرگزاری کردی «هاوار» هم گزارش داد که صدای سه انفجار در اطراف شهر الشدادی در نزدیکی مرز سوریه و عراق شنیده شده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد، مردم منطقه صدای چندین انفجار از پایگاه نظامیان آمریکایی واقع در حومه حسکه را گزارش دادند و افزود که این منطقه اخیرا شاهد حملات مکرر هسته‌های وابسته به «داعش» بوده است.

ارتش آمریکا و نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در سه پایگاه در حومه شمالی حسکه مستقر هستند. اولین پایگاه در روستای «تل بیدر» در 35 کیلومتری شمال حسکه در مسیر بزرگراه «ام‌ 4» واقع شده که شامل یک فرودگاه هلیکوپتری است.

دومین پایگاه در اطراف روستای «القصرک» در سه کیلومتری غرب پایگاه تل بیدر قرار دارد ‌و نیروهایی از کشورهای اروپایی از جمله سربازان فرانسوی و ایتالیایی را شامل می‌شود.

پایگاه سوم هم در منطقه «الوزیر» در نزدیکی سد «الغربی» قرار دارد که بزرگترین پایگاه در حسکه بوده و پس از پایگاه میدان نفتی «العمر» در دیر الزور، دومین پایگاه بزرگ ارتش آمریکا در سوریه به‌شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید