بن‌مبارک: قرار گرفتن حوثی‌ها در فهرست تروریسم تاثیری بر امدادرسانی ندارد

احمد عوض مبارک به «الشرق الأوسط»: عقب‌نشینی آمریکا از قرار دادن حوثی‌ها در فهرست «سازمان‌های تروریستی» به نتایج معکوسی منجر شد که آنها را به تشدید «تنش‌های نظامی» ترغیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد عوض بن‌مبارک، وزیر امور خارجه یمن، با اعلام این که حوثی‌ها نخواهند توانست از مجازات بگریزند، تاکید کرد که قرار دادن شبه‌نظامیان حوثی در فهرست گروه‌های «تروریستی» بر عملیات امدادرسانی در کشورش تاثیری نخواهد گذاشت.

بن‌مبارک چهارشنبه دوم آذر در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» خاطرنشان کرد که دولت یمن، سرگرم تنظیم «لیست سیاه» از اسامی رهبران و نهادهای حوثی برای تحت پیگرد قرار دادن منافع و شبکه‌های مالی آنها در سراسر جهان است.

وزیر خارجه یمن با اشاره به حملات حوثی‌ها به بنادر صادرات نفت، افزود که تداوم تنش‌آفرینی حوثی‌ها باعث خواهد شد که دولت یمن به همکاری با دولت‌های جهان به هدف متقاعد کردن آنها برای قرار دادن حوثی‌ها در فهرست گروه‌های «تروریستی» ادامه دهد.

به گفته بن مبارک، شبه‌نظامیان حوثی با اقدامات خود، «معیشت مردم یمن را هدف قرار داده‌اند.»

نتایج معکوس انصراف آمریکا

او افزود که منصرف شدن آمریکا از قرار دادن حوثی‌ها در فهرست «سازمان‌های تروریستی» منجر به نتایج معکوسی شده که آنها را به تشدید «تنش‌های نظامی» ترغیب کرد.

وزیر خارجه یمن در ادامه گفت: «به شدت در تلاشیم تا دولت آمریکا را متقاعد سازیم که حوثی‌ها را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد، به ویژه پس از این که تصمیم شورای دفاع ملی و رویکردهای دولت نیز بر همین راستا تاکید دارد.»

بن مبارک گفت شبه‌نظامیان حوثی «مانع از تمدید آتش‌بس شده و هرگونه چشم‌اندازی برای دستیابی به صلح واقعی را مسدود می‌کنند، زیرا این گروه فقط در فضای جنگ و آشوب زندگی می‌کند.»

وزیر خارجه یمن با تاکید بر تعهد دولت و شورای ریاستی این کشور به آتش‌بس و تداوم پروازهای مسافربری و ورود کشتی‌های حامل مشتقات نفتی به بنادر در راستای کاهش بحران انسانی در یمن، گفت: آتش‌بس «عملا» پایان یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید