فاکس نیوز: آمریکا و اسرائیل رزمایش شبیه‌سازی حمله به ایران برگزار می‌کنند

رزمایش مشترک نیروهای هوایی دو کشور طی چند هفته‌ آینده برای درگیری احتمالی با رژیم ایران مورد بررسی مقامات دو کشور قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آمریکا و اسرائیل قصد دارند رزمایش مشترک شبیه‌سازی حمله احتمالی علیه رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن در خاورمیانه برگزار کنند، و مقامات دو کشور در این باره رایزنی‌های گسترد‌ه‌ای کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «فاکس نیوز»، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد نیروهای مسلح ایالات متحده، و ژنرال عویو کوخاوی، رئیس ستاد ارتش اسرائیل در حال برنامه‌ریزی برای انجام رزمایش مشترک نیروهای هوایی دو کشور طی چند هفته‌ آینده به منظور آماده‌سازی نیروهای خود برای درگیری احتمالی با جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نیابتی شبه‌نظامی آن در منطقه هستند.

کوخاوی روز دوشنبه 22 نوامبر در پنتاگون و کاخ سفید با میلی و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره تهدیدهای امنیتی ناشی از رژیم ایران در خاورمیانه گفت‌وگو کرد. وی همچنین با ویلیام برنز، رئیس سیا دیدار کرد.

در بیانیه‌ای که دفتر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره صادر کرد، آمده است: «مقامات دو کشور درباره مسائل امنیتی منطقه، افزایش فرصت‌های همکاری دوجانبه و هماهنگی برای دفاع در برابر طیف وسیعی از تهدیدهای رژیم ایران در سراسر منطقه و سایر منافع مشترک راهبردی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.»

دفتر ژنرال میلی در پایان این بیانیه تاکید کرده است که ایالات متحده و اسرائیل به عنوان شرکای کلیدی متعهد به صلح و امنیت در خاورمیانه، قصد دارند روابط نظامی خود را تقویت کنند.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز در این باره بیانیه‌ای صادر کرد و گفت: «ما در برهه‌ای حساس هستیم که مستلزم تسریع برنامه‌های عملیاتی و همکاری علیه رژیم ایران و گروه‌های تروریستی آن در منطقه است».

کوخاوی افزود: «ارتش اسرائیل با قدرت تمام طرح‌های عملیاتی علیه تهدیدهای ایران را به پیش می‌برد. در جریان گفتگوها توافق کردیم که باید همکاری و برنامه‌های عملیاتی و خود علیه رژیم ایران و نیروهای تروریستی آن در منطقه را تسریع کنیم.»