مقام امنیتی اسرائیل: رژیم ایران قصد عملیات تروریستی در جام جهانی را داشت

آهارون هلیوا: تا جامعه جهانی واکنش‌های تهاجمی‌تری به این رژیم در منطقه و جهان نشان ندهد، نمی‌شود انتظار سرنگونی جمهوری اسلامی را داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر آهارون هلیوا، رئیس سازمان امنیت ارتش اسرائیل اعلام کرد رژیم ایران قصد داشت به منظور بر هم زدن جام جهانی، در کشور میزبان این رویداد «عملیات تروریستی» انجام دهد.

به گزارش مجله «نیوزویک»، هلیوا که روز دوشنبه 21 نوامبر در کنفرانس «موسسه مطالعات امنیت ملی» در تل‌آویو سخنرانی می‌کرد، گفت تنها چیزی که باعث شد رژیم ایران از این اقدام تروریستی خودداری کند، نگرانی بابت «نحوه واکنش قطر» بود.

تیم ملی فوتبال ایران که در این رقابت‌ها شرکت می‌کند، به دلیل سکوت در برابر سرکوب خیزش ضدحکومتی در ایران توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد انتقاد مردم ایران و رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است.

پیش از بازی روز دوشنبه مقابل انگلیس، بازیکنان تیم ملی ایران از خواندن سرود جمهوری اسلامی خودداری کردند، که برخی این عمل را به معنای «همبستگی» با تظاهرکنندگان در ایران تعبیر کردند.

در عین حال، تماشاگران ایرانی حاضر در ورزشگاه «خلیفه» قطر، خطاب به ملی‌پوشان این کشور که در روزهای گذشته با مسئولان حکومتی دیدار کرده و در برابر کشتار کودکان و مردم ایران توسط نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی سکوت اختیار کرده‌اند، شعار «بی‌شرف، بی‌شرف» سر دادند.

تماشاگران ایرانی پس از پایان بازی در خارج از ورزشگاه «خلیفه» در حمایت از خیزش انقلابی ایرانیان برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی، علیه رهبر نظام حاکم بر ایران شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

پس از شکست تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در دیدار با انگلیس، شهروندان تهرانی در حمایت از خیزش انقلابی در اماکن مختلف پایتخت تظاهرات کرده و علیه علی خامنه‌ای و کلیت نظام جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

رئیس سازمان امنیت ارتش اسرائیل در جریان سخنرانی خود افزود که رژیم ایران در برابر تظاهرات خانگی و تحریم‌های بین‌المللی نگران سرنگونی خود است، و با این وجود تاکید کرد تا جامعه جهانی «واکنش‌های تهاجمی‌تر»ی به این رژیم در منطقه و جهان نشان ندهد، نمی‌شود انتظار سرنگونی جمهوری اسلامی را داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید