واشینگتن: حملات ایران به اقلیم کردستان نقض حاکمیت عراق است

حزب دموکرات کردستان نیز امروز در توییتی اعلام کرد که مواضع این حزب در دو نقطه در نزدیکی اربیل مورد حمله موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا حملات شب گذشته ایران به مواضعی در شمال عراق را محکوم کرد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام»، دوشنبه، 30 آبان با انتشار بیانیه‌ای، حملات موشکی و پهپادی ایران به مواضعی در نزدیکی اربیل عراق را محکوم کرد.

ایجاد خطر علیه غیرنظامیان

این بیانیه تأکید کرد که حملات غیر قانونی ایران، حاکمیت عراق را نقض کرده و با ایجاد خطر علیه جان غیرنظامیان، امنیت منطقه و عراق را هدف قرار می‌دهد.

ایران شب گذشته در حملات جدیدی مواضع احزاب کرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داد. حملاتی که در هفته گذشته برای دومین بار تکرار می‌شود.

سرویس‌های ضدتروریسم در کردستان عراق اعلام کردند، «سپاه پاسداران بار دیگر احزاب کرد ایرانی را هدف قرار دارد». این نهادهای امنیتی اطلاعاتی بیشتری درباره نتایج حمله شب گذشته از جمله آسیب‌ها و تلفات احتمالی ارائه ندادند.

اقلیم کردستان عراق نیز در این زمینه بیانیه‌ای منتشر کرد و حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به این منطقه را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این بیانیه که روز دوشنبه منتشر شد، «حملات مکرر ایران که حاکمیت عراق و اقلیم کردستان را هدف قرار داده است، غیرقابل توجیه است و نقض هنجارهای بین‌المللی و عدم رعایت حسن همجواری محسوب می‌شود.»

اقلیم کردستان با تأکید بر این‌که ثبات از راه خشونت حاصل نمی‌شود، از جمهوری اسلامی خواست تا حملات خود را به این منطقه متوقف کند.

این بیانیه همچنین از «دوستان و شرکای» اقلیم کردستان در بغداد، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی خواسته است تا در برابر «حملات ادامه‌دار» ایران موضع روشن و صریحی اتخاذ کنند.

حزب دموکرات کردستان نیز امروز در توییتی اعلام کرد که مواضع این حزب در دو نقطه در نزدیکی اربیل مورد حمله موشکی و هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفته است.

حملات ایران به مواضع احزاب کرد ایرانی در شمال عراق در حالی صورت می‌گیرد که ترکیه نیز در دو روز گذشته مواضع کردها در شمال سوریه و عراق را هدف قرار داده است.

با ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، حملات رژیم تهران به شمال عراق از نیمه سپتامبر ادامه پیدا کرد.

پیشتر نیز بر اثر حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران در 14 نوامبر، یک نفر در کردستان عراق جان خود را از دست داده و 8 تن دیگر نیز زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید