سعودی: کاهش 2 میلیون بشکه‌ای تولید روزانه «اوپک پلاس» تا پایان 2023 ادامه خواهد یافت

وزیر انرژی سعودی: در صورت لزوم تدابیر بیشتری برای کاهش تولید به هدف احیای توازن میان عرضه و تقاضا اجرا خواهد شد و ما همیشه برای دخالت در بازار آمادگی داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، گزارش‌ها مبنی بر این که ریاض سرگرم گفت‌وگو با دیگر تولیدکنندگان «اوپک پلاس» برای افزایش تولید به میزان 500 هزار بشکه‌ نفت در روز است را قاطعانه تکذیب کرد.

وزیر انرژی سعودی دوشنبه 30 آبان اعلام کرد: «بر کسی پوشیده نیست که «اوپک پلاس» در مورد هیچ یک از تصمیمات قبل از نشست‌های خود گفت‌وگو نمی‌کند و کاهش دو میلیون بشکه‌ای روزانه کنونی «اوپک پلاس»، تا پایان سال 2030 تداوم خواهد داشت».

او در ادامه گفت: «در صورت لزوم، تدابیر بیشتری برای کاهش تولید به هدف احیای توازن میان عرضه و تقاضا اجرا خواهد شد و ما همیشه برای دخالت در بازار آمادگی داریم.»

«وال استریت ژورنال» پیشتر گزارش داده بود که نشست «اوپک پلاس» در چهارم دسامبر، افزایش تولید تا 500 هزار بشکه در روز را به بحث خواهد گذاشت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس»، اخیراً سقف تولید خود را کاهش دادند. به گفته وزیر انرژی سعودی، این سازمان به شکلی محتاطانه عمل خواهد کرد.

همزمان نگرانی‌های عرضه به شکل قابل توجهی کاهش یافته اما نگرانی در مورد تقاضای سوخت چین و افزایش قیمت دلار، بر قیمت‌ها تأثیر گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید