فرمانده سنتکام: کارشکنی‌ حوثی‌ها در روند برقراری صلح یمن را محکوم می‌کنیم

ژنرال کوریلا در دیدار با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن در حاشیه همایش «گفتگوهای منامه» بر تداوم حمایت کشورش از دولت یمن و تمامی اقدامات برای دستیابی به امنیت و ثبات در یمن تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از ناکامی تلاش‌های بین‌المللی در راستای تمدید آتش بس در یمن در پی اقدامات حوثی‌ها، ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده ستاد مرکزی فرماندهی آمریکا «سنتکام»، رفتار شبه‌نظامیان حوثی را محکوم کرد.

کوریلا یک‌شنبه 29 آبان در دیدار با سپهبد صغیر بن عزیز، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یمن، در حاشیه همایش «گفتگوهای منامه»، بر تداوم حمایت کشورش از دولت یمن و تمامی اقدامات برای دستیابی به امنیت و ثبات در این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری «سبا»، فرمانده «سنتکام» همچنین تداوم کارشکنی شبه‌نظامیان حوثی با اقدامات بین‌المللی برای دستیابی به صلح را محکوم کرد.

در این دیدار طرفین خاطرنشان کردند که شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران، در راستای خدمت به برنامه مخرب جمهوری اسلامی در سطح منطقه فعالیت می‌کنند.

وضعیت یمن با پایان آخرین دوره آتش‌بس در دوم اکتبر گذشته، به‌دلیل کارشکنی و تلاش حوثی‌ها برای تحمیل شروط غیر قابل پذیرش خود که تلاش‌های بین‌المللی برای تمدید آتش‌بس را به بن‌بست کشاند، به‌شدت بحرانی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید