سرنگونی یک پهپاد حوثی‌ توسط ارتش یمن در جنوب الحدیده

شبه‌نظامیان حوثی با تمدید مجدد این آتش‌بس برای دوره سوم مخالفت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرکز رسانه‌ای گردان‌های «عمالیق جنوب»، یکشنبه 29 آبان اعلام کرد پدافند نیروی هوایی نیروهای مشترک یمن، یک پهپاد حوثی را در آسمان شهر الخوخه واقع در جنوب استان الحدیده را سرنگون کرد.

این مرکز در بیانیه‌ای افزود: «پدافند هوایی نیروهای مشترک یمن در سواحل غربی این کشور یک پهپاد شبه‌نظامیان حوثی‌ را پس از شناسایی قبل از اصابت به هدف بر فراز شهر الخوخه سرنگون کرد».

مرکز رسانه‌ای گردان‌های «عمالیق جنوب» همچنین افزود که پدافند هوایی نیروهای مشترک روز گذشته نیز یک فروند پهپاد حوثی‌ها را در جبهه «حیس» سرنگون کرد.

ادامه آتش‌بس بشردوستانه

در همین حال شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد، سه‌شنبه 22 نوامبر نشست ماهانه خود را درباره یمن برگزار خواهد کرد تا تحولات نظامی، امور بشردوستانه و تلاش برای ادامه برقراری آتش‌بس انسانی که در اوایل اکتبر منقضی شد، بحث و گفتگو کند.

گفتنی است که شبه‌نظامیان حوثی با تمدید مجدد این آتش‌بس برای دوره سوم مخالفت کردند.

بر اساس برنامه ماهانه شورای امنیت، این نشست عصر 22 نوامبر (به وقت نیویورک) برگزار می‌شود. در این نشست اعضای شورای امنیت جلسه‌ای توجیهی برای بررسی وضعیت یمن به ویژه مسئله تمدید مجدد آتش‌بس بشردوستانه و اهمیت تجدید آن، برگزار خواهند کرد.

در این نشست همچنین تحولات اخیر یمن، حمله حوثی‌ها به بنادر نفتی در «حضرموت» و «شبوه» که باعث «تشدید تنش و از بین بردن اعتماد» بین طرفین درگیری شده است، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید