تاکید وزیر خارجه یمن بر جدی‌بودن خطر حملات شبه‌نظامیان حوثی به مراکز نفتی

وزیر خارجه یمن با هانس گروندبرگ، نماینده سازمان ملل در این کشور درباره حملات حوثی‌ها به مراکز نفتی در دو استان شبوه و حضر موت و‌ پیامدهای آن بر وضعیت اقتصادی یمن گفت‌وگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

احمد عوض بن مبارک، وزیر خارجه یمن در جریان دیدار با بابرا لیو، معاون وزیر خارجه آمریکا بر جدی‌بودن خطر حملاتی شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی تاکید کرد.

بن مبارک در این دیدار، به اهمیت مصوبه شورای دفاع ملی یمن که حوثی‌ها را سازمانی تروریستی معرفی کرده بود نیز اشاره کرد.

باربرا لیو نیز ضمن تاکید مجدد بر محکومیت حملات حوثی‌ها به بنادر نفتی یمن، تصریح کرد که واشینگتن از امنیت و ‌ثبات یمن حمایت می‌کند.

وزیر خارجه یمن همچنین با هانس گروندبرگ، نماینده سازمان ملل در یمن درباره حملات حوثی‌ها به مراکز نفتی در دو استان شبوه و حضر موت و‌ پیامدهای آن بر وضعیت اقتصادی این کشور به گفت‌وگو پرداخت.

به گفته وزیر خارجه یمن، حمله شبه‌نظامیان حوثی به مراکز نفتی «اقدامی نظامی است که تمام شهروندان یمنی در سراسر این کشور را مورد هدف قرار می‌دهد. هدف شبه‌نظامیان از این‌ حملات مانع‌تراشی برای تلاش‌های حکومت در ارائه خدمات اولیه است.»

بن‌ مبارک همچنین حوثی‌ها را به عدم جدیت برای تحقق صلح و ایفای نقش به عنوان عامل جمهوری اسلامی در منطقه متهم کرد.

وزیر خارجه یمن در ادامه نیز از آن‌چه که به عنوان منشور رفتار حرفه‌ای یاد می‌شود و توسط حوثی‌ها منتشر شده است، انتقاد کرد و آن را مانعی برابر تحقق صلح و اقدامی برای «تغییر دستگاه اداری به ساختاری شبه‌نظامی» توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید