دیدار بن سلمان و مکرون در حاشیه اجلاس اقتصادی بانکوک

ولی‌عهد سعودی ضمن دیدار با شماری از رهبران کشورهای حاضر در اجلاس، بانکوک با آنها درباره پرونده‌های مورد اهتمام مشترک به‌تبادل نظر پرداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، در حاشیه مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در بانکوک دیدار کرد.

بن سلمان جمعه 27 آبان همچنین ضمن دیدار با شماری از رهبران کشورها شامل حسن البلقیه، سلطان برونئی، جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی، یونگ بونگ مارکوس، رئیس جمهوری فیلیپین و لی هسین لونگ، نخست‌وزیر سنگاپور، با آنها درباره پرونده‌های مورد اهتمام مشترک به تبادل نظر پرداخت.

در این دیدارهای رسمی، روابط دوجانبه، زمینه‌های همکاری، فرصت‌های گسترش آنها و تعدادی از مسائل دارای اهتمام مشترک، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مذاکرات روز جمعه ولی‌عهد سعودی در تایلند، سومین ایستگاه سفر آسیایی، او انجام می‌گیرد.

بن سلمان، شامگاه پنج‌شنبه طی سفری رسمی، وارد بانکوک پایتخت تایلند شد و در صف مقدم استقبال‌کنندگان از او، پرایوت چان اوچا، نخست‌وزیر تایلند حضور داشت.

سفر شاهزاده محمد بن سلمان به تایلند همزمان با اجلاس سران مجمع همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه «اپک» است که روزهای جمعه و شنبه 27 و 28 آبان در پایتخت تایلند برگزار می‌شود.

در این اجلاس، بن سلمان با بسیاری از برجسته‌ترین رهبران جهانی حاضر در این نشست اقتصادی دیدار می‌کند.

ولی‌عهد سعودی روز گذشته سفر خود به کره جنوبی را که شاهد امضای توافقنامه‌ها و یادداشت‌های تفاهم در بخش‌های مختلف بود، به پایان برد که طی آن معاملات و سرمایه‌گذاری‌های ده‌ها میلیارد دلاری، میان دو کشور در راستای ارتقای سطح بالاتری از همگرایی اقتصادی و تجاری شکل گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید