دیدار و گفت‌وگوی ولی‌عهد سعودی با رئیس جمهوری کُره‌ جنوبی در سئول

رئیس جمهوری کُره جنوبی: سعودی شریک اساسی در اقتصاد و امنیت انرژی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که «یون سوک یول» رئیس جمهوری این کشور در دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، ابراز امیدواری کرد که دو کشور همکاری‌های خود را در زمینه‌های زیرساختی، صنایع دفاعی و سایر بخش‌ها گسترش دهند.

رئیس جمهوری کره جنوبی پنج‌شنبه 26 آبان همچنین سعودی را شریک اساسی کشورش در زمینه اقتصاد و امنیت انرژی دانست.

این دیدار دوجانبه «یون سوک یول» و محمد بن سلمان در سئول و در چارچوب سفر ولی‌عهد سعودی به چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا برگزار شد.

محمد بن سلمان روز گذشته وارد سئول دومین ایستگاه تور آسیایی خود شد.

از سوی دیگر بن سلمان در این دیدار گفت: «امیدواریم همکاری با کره جنوبی را مطابق با برنامه‌ها و چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی گسترش دهیم».

ولی‌عهد سعودی افزود:«به دنبال همکاری با کره جنوبی در زمینه تولید هیدروژن و کاهش کربن هستیم».

او همچنین اظهار داشت:«پادشاهی عربی سعودی به دنبال همکاری با کره جنوبی در زمینه فناوری‌های راکتور هسته‌ای کوچک است».

شاهزاده محمد بن سلمان نیز افزود: «به دنبال همکاری با کره جنوبی برای ارتقای توان دفاعی هستیم».

در ادامه اظهارات خود ولی‌عهد سعودی تاکید کرد که ریاض به دنبال تسریع هماهنگی سرمایه‌گذاری و تقویت مشارکت بین بخش دولتی و خصوصی در دو کشور است.

او همچنین تمایل مستمر ریاض برای گسترش رایزنی‌ها و هماهنگی بیشتر با کره جنوبی به‌منظور تحقق آرمان‌های اقتصادی و ساختن آینده‌ای بهتر برای منطقه و جهان با توجه به چالش‌های بزرگی که در حال حاضر جهان شاهد آن است را ابراز کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان با قدردانی از همکاری نزدیک سعودی و کره جنوبی تاکید کرد که دستاوردهای کمیته‌های مشترک بین دو کشور با علاقه فراوان پیگیری خواهد شد.

بر اساس گزارش کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی و نقل قول از ولی‌عهد سعودی، او همچنین حمایت خود را از سیاست کره جنوبی در قبال کره شمالی اعلام کرده و آزمایش‌های موشکی پیونگ یانگ را محکوم کرده است.

روز گذشته «هان داک سو»، نخست‌وزیر کره جنوبی از شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در سئول پایتخت کره جنوبی استقبال و پذیرایی کرد.

ولیع‌هد سعودی پس از ورود به پایتخت کره جنوبی جلسه‌ای با نخست‌وزیر این کشور برگزار کرد. در آن جلسه چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه و راه‌های توسعه و تقویت آن در زمینه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در دستور کار سفر شاهزاده محمد بن سلمان به سئول، قرار است درباره پرونده‌های بزرگ اقتصادی با حضور شرکت‌ها و بازرگانان بزرگ کره‌ای و همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری سئول در پادشاهی عربی سعودی گفت‌وگو شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید