حمله پهپادی به یک نفتکش در نزدیکی سواحل عمان

آسوشیتدپرس نام نفتکش را «پاسفیک زیرکون» با پرچم لیبریا عنوان کرد و گزارش داد که این نفتکش متعلق به شرکت «استرن پاسفیک شیبینگ» با مالکیت «عیدان اوفر» تاجر اسرائیلی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با افزایش تهدیدها و تنش‌های منطقه‌ای توسط ایران، یک مقام نظامی در خاورمیانه اعلام کرد که یک نفتکش در نزدیکی سواحل عمان مورد حمله پهپادی قرار گرفته است.

این مقام نظامی که نخواست نامش فاش شود، چهارشنبه 25 آبان به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» خبر داد که حمله پهپادی مذکور بعدازظهر روز گذشته اتفاق افتاده است.

آسوشیتدپرس نام نفتکش را «پاسفیک زیرکون» با پرچم لیبریا عنوان کرد و گزارش داد که این نفتکش متعلق به شرکت «استرن پاسفیک شیبینگ» با مالکیت «عیدان اوفر»، تاجر اسرائیلی است.

از سویی، سخنگوی ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه هم حمله به این نفتکش را تایید کرد.

سازمان تجارت دریایی بریتانیا، که نهادی نظامی برای نظارت بر فعالیت‌های تجارت دریایی در خاورمیانه است، با اشاره به این خبر تاکید کرد، تحقیقاتی را پیرامون این حادثه آغاز کرده است.

کشتی اسرائیلی مرسر استریت که سال گذشته مورد حمله پهپادهای ایرانی قرار گرفت
کشتی اسرائیلی مرسر استریت که سال گذشته مورد حمله پهپادهای ایرانی قرار گرفت

این حمله با سفر 2 روزه ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا به اسرائیل همزمان شده است.

ایران پیشتر به ربودن چندین نفتکش در آب‌های منطقه اقدام و در آگوست سال گذشته نیز کشتی «مرسر استریت» را نیز مورد حمله پهپادی قرار داده بود.

اسرائیل هم پیش از این در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که «سعید ارجانی» از فرماندهان سپاه مسئول حملات پهپادی به شناورها در آب‌های بین‌المللی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید