تاکید ولی‌عهد سعودی بر اهمیت مصوبات اجلاس سران «گروه 20» در بالی

در بیانیه پایانی اجلاس بالی،«اکثر» کشورهای دارنده 20 اقتصاد برتر جهان، جنگ جاری در اوکراین را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی، اهمیت مصوبات صادره در اجلاس سران «گروه 20» در بالی اندونزی را مورد تاکید قرار داد.

بن سلمان، چهارشنبه 25 آبان در پیامی به جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی گفت:«امیدواریم مصوبات اجلاس سران «گروه 20 » به تقویت همکاری میان کشورهای این گروه کمک کند».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی«واس»، ولی‌عهد این کشور همچنین افزود: «امیدواریم مصوبات اجلاس سران «گروه 20 »، میانگین رشد اقتصاد جهانی را تقویت کند».

محکوم‌کردن جنگ اوکراین

این پیام، در پی اجلاس دو روزه «گروه 20» در بالی اندونزی ارسال شد که طی آن «اکثر» 20 اقتصاد برتر جهان، جنگ جاری در اوکراین را محکوم کردند.

در بیانیه پایانی این اجلاس که امروز صادر شد، آمده است: «جنگ اوکراین، باعث ایجاد درد و رنج عظیم انسانی شده و شکنندگی موجود در اقتصاد جهانی را تشدید کرده است».

این بیانیه، همچنین نسبت به تهدید به کاربرد سلاح هسته‌ای در منازعه کنونی میان روسیه و اوکراین هشدار داده شد.

رهبران کشورهای «گروه 20» در این بیانیه از ابتکارعمل صادرات دانه‌ها و غلات اوکراین از طریق دریای سیاه نیز استقبال کرده و بر اهمیت تمدید آن تاکید ورزیدند.

افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها

شایان توجه است که آغاز و تداوم منازعه روسیه و اوکراین و به ویژه این‌که اوکراین از بزرگترین تولیدکنندگان غلات جهان به شمار می‌‌رود، باعث افزایش سرسام‌آور بهای مواد غذایی و سوخت در سراسر جهان شده و میلیون‌ها نفر را در فقر فرو برده و احتمال قحطی را برای برخی از اقشار افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید