سعودی: شورای همکاری خلیج خواهان حل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین است

نماینده سعودی در سازمان ملل متحد در جریان نطق پادشاهی عربی سعودی به نیابت از سوی شورای همکاری خلیج، خواستار حل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالعزیز بن محمد الواصل، نماینده سعودی در سازمان ملل متحد، دوشنبه 23 آبان در جریان نطق پادشاهی عربی سعودی به نیابت از سوی شورای همکاری خلیج در سازمان ملل در مورد جنگ در اوکراین، خواستار راه‌حل مسالمت‌آمیز این بحران شد.

سعودی پیشتر با اعلام اهداء 400 میلیون دلار کمک بشردوستانه به اوکراین، بر آمادگی خود برای تداوم تلاش‌های میانجی‌گرانه با روسیه به هدف آزادی اسیران جنگی نیز تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی در گفت‌وگوی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، آمادگی ریاض برای ادامه تلاش‌های میانجی‌گرانه و حمایت از هرگونه عامل مساعد در جهت کاهش تنش را ابراز کرد.

زلنسکی نیز خاطرنشان کرد که با شاهزاده محمد بن سلمان توافق کرده است تا ریاض علاوه بر موضوع ارسال کمک مالی به اوکراین، به اقدام در راستای آزادی اسیران جنگی ادامه دهد.

وزارت امور خارجه سعودی ماه گذشته اعلام کرد که در روند مبادله ده اسیر جنگی در چارچوب تبادل اسرا میان روسیه و اوکراین، میانجیگری کرده است که شهروندانی از مراکش، آمریکا، بریتانیا، سوئد و کرواسی بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید