العلیمی: حق یمن در دفاع از خویشتن مقابل اقدامات تجاوزکارانه حوثی‌ها محفوظ است

وزیر دفاع یمن: نیروهای مسلح در مقابل تنها دشمن خود یعنی شبه‌نظامیان حوثی که به نقض مفاد آتش‌بس و مخالفت با تمدید آن ادامه می‌دهند، متحد هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رشاد العلیمی، رئیس شورای رهبری یمن ضمن هشدار درباره احتمال ناکام ماندن تلاش‌های صلح در نتیجه تداوم حملات «تروریستی» حوثی‌ها علیه زیرساخت‌های اقتصادی یمن، تاکید کرد که کشورش حق دفاع از خویشتن در مقابل اقدامات تجاوزکارانه حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران را برای خود محفوظ می‌داند.

رئیس شورای رهبری یمن شامگاه دوشنبه 23 آبان در ریاض طی دیدار با سفرای کشورهای عضو دائم شورای امنیت و اتحادیه اروپا در یمن اعلام کرد که ادامه تنش‌آفرینی‌های حوثی‌ها نشان از سرسپردگی آنها به رژیم ایران و فرمانبرداری این گروه شبه‌نظامی از سپاه پاسداران دارد که از یک اتاق تاریک اقدامات بی‌ثبات کننده خود در منطقه را فرماندهی می‌کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی یمن در این دیدار همچنین تحولات داخلی یمن و تبعات اقدامات تروریستی حوثی‌ها بر اوضاع انسانی و صلح و امنیت بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

العلیمی ضمن تحسین موضع یکپارچه بین‌المللی درباره یمن بر پایبندی دولت و پارلمان یمن به راه‌حل جامع برای بحران یمن بر اساس مرجع‌های سه‌گانه مورد توافق ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

او همچنین موضع کارشکنانه حوثی‌ها در قبال تلاش‌های تمدید آتش‌بس را متذکر شده که به گفته او نشان داده این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران شریک جدی برای برقراری صلح نیستند.

رئیس جمهوری یمن نیز موضع ائتلاف نظامی حمایت از دولت قانونی یمن، به رهبری پادشاهی عربی سعودی که همه تسهیلات را برای پیشبرد آتش‌بس یمن و به موفقیت رساندن آن ارائه کرده و همچنین طرح‌ابتکار سعودی برای برقراری صلح، امنیت و ثبات در یمن را مورد تحسین قرار داد.

مسیرهای خاص برای قاچاق سلاح از ایران

در تحولی دیگر سپهبد محسن محمد الداعری، وزیر دفاع یمن، با اعلام تشکیل اتاق عملیات مشترک وابسته به مدیریت کل عملیات در یمن، گفت که شبه‌نظامیان حوثی، از مسیر خاص برای قاچاق تسلیحات از ایران استفاده می‌کنند.

محسن الداعری دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با « العربیه» با اشاره به تلاش دولت قانونی یمن برای برقراری صلح افزود: «نیروهای مسلح یمنی با برخورداری از حمایت ائتلاف عربی، از آمادگی مطلوب برخوردارند و شورای ریاستی یمن دارای مشروعیت قانونی در مناطق آزاد شده کشور است».

وزیر دفاع یمن توضیح داد که حوثی‌ها تاسیسات اقتصادی یمن را با انگیزه محروم کردن مردم این کشور از دریافت حقوق ماهیانه هدف قرار می‌دهند و نیروهای مسلح در مقابل تنها دشمن خود یعنی شبه‌نظامیان حوثی که به نقض مفاد آتش‌بس و مخالفت با تمدید آن ادامه می‌دهند، متحد هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید