یک کشته و 8 زخمی در پی حمله موشکی سپاه پاسداران به اقلیم کردستان عراق

این حمله موشکی، صبح دوشنبه 23 آبان، مقر احزاب کرد ایرانی در کوی‌سنجق را هدف قرار داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران در تازه‌ترین حمله موشکی خود به شهر «کوی‌سنجق» در 60 کیلومتری شرق اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، مقر احزاب کرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی را هدف قرار داد.

نچیروان ادریس بارزانی، رئیس حکومت اقلیم کردستان عراق این حمله را محکوم کرد و با توصیف آن به «نقض حاکمیت»، از کشته شدن یک نفر و آسیب‌دیدن 8 تن دیگر بر اثر این حمله موشکی خبر داد.

Advertisement

منابع میدانی به خبرنگار «العربیه» گفته‌اند، این حمله موشکی، صبح دوشنبه 23 آبان، مقر احزاب کرد ایرانی در کوی‌سنجق را هدف قرار داده است.

این حمله باعث ترس و وحشت ساکنین این منطقه شده، اما هنوز جزئیاتی درباره خسارت‌ها و آسیب‌های مادی این حمله گزارش نشده است.

شبکه «رووداو» در گزارشی به نقل از فرماندار کوی‌سنجق خبر داده است، اهداف این حمله موشکی متعلق به حزب دموکرات کردستان بوده است.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، دوشنبه در نشستی مطبوعاتی، ضمن تأیید این حمله اعلام کرد، تهران در برابر فعالیت گروه‌های کرد مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان عراق «سکوت نخواهد کرد (و) این اقدام در همین چارچوب صورت گرفته است.»

خبرگزاری «فارس» نیز به نقل از یک منبع نظامی نوشته است: «در این حملات که به صورت پهپادی و موشکی صورت گرفت، مقرهای احزاب تروریستی در اقلیم شمال عراق هدف قرار گرفت.»

با وجود این‌که احزاب کرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی در سال‌های گذشته فعالیت‌های نظامی خود را متوقف کرده‌اند، تهران مقر این احزاب در شمال عراق را مورد هدف قرار می‌دهد.

این احزاب از منتقدین جدی وضعیت حاکم بر ایران هستند و در این زمینه اقداماتی را انجام داده‌اند.

ایران در هفته‌های گذشته شاهد خیزشی سراسری علیه جمهوری اسلامی بوده و معترضان موفق شده‌اند در بیش از 140 شهر این کشور تجمع اعتراضی تشکیل دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید