پیام تسلیت پادشاه و ولی‌عهد سعودى به رئیس‌جمهوری ترکیه

پادشاه و ولی‌عهد سعودى مرگ شماری از شهروندان ترکیه در انفجار دیروز استانبول را به اردوغان تسلیت گفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان پادشاه سعودی و شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد این کشور، دوشنبه 23 آبان، در پیامی جداگانه به رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه، کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از شهروندان این کشور در انفجار استانبول را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری «واس»، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در پیامی ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت ترکیه، کشته و زخمی شدن ده‌ها تن در حادثه بمب گذاری در منطقه تقسیم در مرکز استانبول را به رجب طیب اردوغان تسلیت گفت.

ملک سلمان در پیام خود گفت: «خبر انفجار تروریستی در منطقه تقسیم در مرکز استانبول و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان در جریان این حادثه را دریافت کردیم. این اقدام جنایتکارانه را به شدت محکوم می‌کنیم. ضمن اعلام همدردی عمیق با شما، بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از ملت برادر و دولت جمهوری ترکیه به شما، خانواده‌های قربانیان تسلیت گفته و برای مجروحان آرزوی بهبودی عاجل داریم. از خداوند متعال می‌خواهیم که کشور شما و ملت برادر ما در ترکیه را از همه شرارت‌ها و آسیب‌ها دور کند. إنا لله وإنا إليه راجعون».

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌‌عهد و نخست‌وزیر سعودی نیز در پیامی با ابراز همدردی با رئیس‌جمهوری ترکیه برای قربانیان حادثه انفجار استانبول، مرگ تعدادی از شهروندان این کشور را به اردوغان تسلیت گفت.

ولی‌عهد سعودی در پیامی به اردوغان گفت: «از خبر انفجار تروریستی در منطقه تقسیم در مرکز استانبول و کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان ترکیه مطلع شدم، ما این اقدام جنایتکارانه و بزدلان را به شدت محکوم کرده ضمن تسلیت وابراز همدردی عمیق با جنابعالی و مردم جمهوری برادر ترکیه و خانواده‌های جانباختگان، از خداوند متعال می‌خواهیم که مجروحین این حادثه را شفا بخشد».

روز گذشته وزارت خارجه سعودی نیز در بیانیه‌ای با تاکید بر حمایت و پشتیبانی ریاض از ترکیه در برابر این اقدام بزدلانه، مراتب همدردی خود را با خانواده قربانیان، دولت و مردم ترکیه ابراز کرد.

انفجاری مهیب شامگاه شنبه در خیابان معروف استقلال در میدان تقسیم در مرکز شهر استانبول رخ داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید