گفت‌وگوی تلفنی بن سلمان و مکرون در مورد خطرات تهدید‌کننده ثبات منطقه

روابط دوجانبه ریاض و پاریس از محورهای این گفت‌وگو بود و طرفین تمایل خود را برای پیشبرد مناسبات اقتصادی فی‌مابین به ویژه در زمینه انرژی، ابراز کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهوری این کشور، شامگاه شنبه 21 آبان در تماسی تلفنی با محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، در خصوص خطراتی که ثبات منطقه را تهدید می‌کند، گفت‌وگو کرده است.

در این ارتباط تلفنی، رئیس جمهوری فرانسه و ولی‌عهد سعودی همچنین تمایل مشترک خود را برای تقویت شراکت راهبردی که دو کشور را به هم پیوند‌ می‌دهد، اعلام کردند.

روابط دوجانبه ریاض و پاریس از دیگر محورهای این گفت‌وگو بود و طرفین تمایل خود را برای پیشبرد مناسبات اقتصادی فی‌مابین به‌ویژه در عرصه انرژی، ابراز کردند.

پرونده لبنان

موضع لبنان هم از دیگر محورهای این گفت‌وگو بود و مکرون ضرورت انتخاب رئیس جمهوری لبنان در کوتاه‌ترین زمان ممکن، به هدف اجرای برنامه اصلاحات ساختاری در راستای ترمیم اوضاع این کشور را خاطرنشان کرد.

مکرون و بن سلمان در خصوص ادامه و تقویت همکاری خود در راستای برطرف‌کردن نیازهای بشردوستانه مردم لبنان، توافق کردند.

طرفین در این گفت‌وگو همچنین به نشست مشترک بعدی خود بر اساس سازوکار «همایش بغداد» پرداختند که قرار است در عمان با مشارکت کشورهای منطقه در بالاترین سطوح، با هدف اقدام در راستای حفظ ثبات منطقه و تداوم رایزنی‌ها میان کشورهای منطقه برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید