وزارت خارجه سعودی حادثه بمب‌‌گذاری در استانبول را محکوم کرد

وزارت خارجه سعودی در بیانیه خود با تاکید بر حمایت و پشتیبانی ریاض از ترکیه در برابر این اقدام بزدلانه، مراتب همدردی با خانواده قربانیان، دولت و مردم برادر ترکیه را ابراز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی، انفجار تروریستی روز یکشنبه 21 آبان که منطقه تقسیم در مرکز استانبول را هدف قرار داد و منجر به کشته و زخمی‌شدن شماری از غیرنظامیان شد را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای با تاکید بر حمایت و پشتیبانی ریاض از جمهوری ترکیه در برابر این اقدام بزدلانه، مراتب همدردی با خانواده قربانیان، دولت و مردم برادر ترکیه را ابراز کرد.

انفجاری مهیب امروز در خیابان معروف استقلال در میدان تقسیم در مرکز شهر استانبول رخ داد.

واکنش اردوغان

استاندار استانبول در «توئیتر»، گزارش‌ها مبنی بر کشته و زخمی‌شدن شماری از شهروندان در پی وقوع این انفجار مهیب در خیابان استقلال را تایید کرد.

به گزارش رسانه‌های محلی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز در کنفرانسی خبری با اشاره به این که انفجار در میدان تقسیم استانبول، ناشی از «بمب‌گذاری» بود، گفت: «در نتیجه این عملیات تروریستی، 6 نفر کشته و بیش از 50 نفر زخمی شدند.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس ترکیه از بیم وقوع یک انفجار دیگر، میدان تقسیم استانبول را تخلیه کرد. رسانه‌های ترکیه نیز از حضور گسترده نیروهای امنیتی در منطقه تقسیم خبر دادند.

گفتنی است، این انفجار ساعت 4 بعداز ظهر به وقت محلی در خیابان استقلال رخ داد که شلوغ‌ترین زمان حضور مردم در این ساعت از روز در این خیابان است.

خیابان استقلال در سال های 2015 و 2016 مشخصا هدف حملات تروریستی قرار گرفته بود و گروه تروریستی «داعش» مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت که نزدیک به 500 کشته و بیش از 2 هزارزخمی برجای گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید