توقیف کشتی ایرانی حامل مواد مخدر در بندر سقطری در یمن

مرکز رسانه‌ای استان المهره: این کشتی پس از هماهنگی مشترک سرویس‌های امنیتی یمن و نیروی دریایی آمریکا، توسط نیروهای گارد ساحلی در مجمع الجزایر سقطری توقیف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی استان المهره در شرق یمن از توقیف یک کشتی ایرانی حامل مواد‌ مخدر در بندر حدیبو در استان مجمع الجزایر سقطری خبر دادند.

مرکز رسانه‌ای این استان اعلام کرد که این کشتی پس از هماهنگی مشترک سرویس‌های امنیتی یمن و نیروی دریایی آمریکا، توسط نیروهای گارد ساحلی در مجمع الجزایر سقطری توقیف شده است.

در بیانیه این مرکز آمده است: «اداره آگاهی المهره پیشتر سه ملوان یمنی را تحویل گرفت که در پی سوختن قایق آنها در دریا، توسط نیروی دریایی آمریکا نجات یافتند. تحقیقات بعدی از سه ملوان تحویل داده شده نشان داد که این کشتی در بندر حدیبو در سقطری، مملو از مواد مخدر است و محموله آن مصادره شد.»

ترویج مواد مخدر

شایان ذکر است که دولت یمن همواره تاکید دارد، ایران به شکلی بی‌وقفه و به عنوان بخشی از استراتژی خود در ضدیت با مردم یمن و برای برهم‌زدن امنیت و ثبات منطقه، سعی دارد تا مواد مخدر را در مناطق یمن ترویج کند.

تجارت مواد مخدر در مراحل گذشته از طریق مسیرهای قاچاق به مناطق تحت کنترل حوثی‌ها، به شدت گسترش یافت و نیروهای امنیتی یمن موفق شدند ده‌ها محموله مواد مخدر را در چندین استان یمن، شناسایی و مصادره کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید