ایران حضور نظامی خود در شمال سوریه را تقویت کرد

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که نیروهای وابسته به ایران به ارسال ادوات نظامی و لجستیکی به پایگاهی نظامی در حومه شرقی حلب اقدام کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آن‌که شبه‌نظامیان وابسته به ایران در ماه‌های گذشته نفوذ خود در شرق سوریه را افزایش دادند، به نظر می‌آید این‌بار در اقدامی دیگر قصد دارند دامنه نفوذ خود را به شمال این کشور گسترش دهند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای وابسته به ایران در ساعات گذشته، اقدام به ارسال ادوات نظامی و لجستیکی به پایگاهی نظامی در حومه شرقی حلب کردند.

منابع دیدبان حقوق بشر سوریه در این زمینه افزودند، این محموله نظامی شامل سلاح و مهمات از جمله موشک‌های کوتاه‌برد است و برای پایگاهی نظامی در روستای «حبوبه» ارسال شده است.

بر اساس گزارش مذکور، این پایگاه نظامی در کرانه رود فرات و برابر مناطقی واقع شده است که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه موسوم به «اس‌دی‌اف» هستند.

روستای حبوبه در شرق حلب و میان شهرهای «الخفسه» و «مسکنه» قرار دارد. این روستا میزبان یکی از پایگاه‌های نظامی وابسته به ایران است.

بخش عمده شبه‌نظامیان وابسته به ایران علاوه بر شرق حلب، در نزدیکی مناطق مرزی سوریه و عراق مستقر هستند.

ناظران در سال گذشته برآورد کرده بودند، در حد فاصل میان شهر مرزی البوکمال تا دیرالزور، طراف شهر المیادین و دیگر مناطق سوریه حدود 15 هزار جنگجوی عراقی، افغانی و پاکستانی وابسته به تهران وجود دارد.

مراکز استقرار این شبه‌نظامیان پیوسته در نزدیکی مرز عراق، مرکز سوریه، غرب و حتی شمال این کشور مورد هدف حملات هوایی قرار می‌گیرد. حملاتی که در حومه دمشق هم گزارش شده و به اسرائیل منتسب می‌شود.

مقامات اسرائیلی که بارها اعلام کرده‌اند مانع نفوذ نظامی ایران در سوریه خواهند شد، به‌ندرت مسئولیت این حملات را پذیرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید