آغاز رزمایش‌«چشم شاهین-3» میان نیروی هوایی سعودی و یونان

فرمانده اسکادران نیروی هوایی سعودی: در این رزمایش‌ها آموزش در فضای جنگ الکترونیک پیشرفته که نقش عمده‌ای در پیروزی در نبردهای هوایی دارد، به موازات تبادل تجربیات با نیروهای شرکت کننده در مانورها، تمرین می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رزمایش «چشم شاهین-3» در پایگاه هوایی سودا در یونان، با هدف انجام پژوهش‌های میدانی در راستای ایجاد همگرایی مفاهیم میان یگان‌های هوایی سعودی و یونان آغاز شد.

در این رزمایش همچنین پروازهای مشترک نیروی هوایی سلطنتی سعودی و هواپیماهای نیروی هوایی یونان در آسمان دریای مدیترانه نیز تمرین می‌شود.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، شنبه 21 آبان به نقل از سرهنگ خلیفه بن دغفق العنزی، فرمانده اسکادران نیروی هوایی سعودی شرکت کننده در این رزمایش، گزارش داد که گفته: «رزمایش‌های «چشم شاهین-3» بر اجرای بسیاری از پروازهای آموزشی متمرکز است که بخشی از یک حمله هوایی مشتمل بر عملیات دفاعی و تهاجمی هوایی، عملیات حمله استراتژیک و عملیات ممنوعیت حریم هوایی و همچنین پشتیبانی هوایی از نیروهای سطحی است».

به گفته او در این رزمایش‌ها همچنین آموزش در فضای جنگ الکترونیک پیشرفته که نقش عمده‌ای در پیروزی در نبردهای هوایی دارند، به موازات تبادل تجربیات با نیروهای شرکت‌کننده در مانورها، تمرین می‌شود.

فرمانده اسکادران نیروی هوایی شرکت کننده در این رزمایش، خاطرنشان کرد که مقدمات و تدارکات انجام این مانورهای هوایی با رعایت بالاترین استاندارهای حرفه‌ای و سطوح ایمنی، سازماندهی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید