سنتکام از پرواز بمب‌افکن‌های «بی-52» در منطقه خاورمیانه خبر داد

سخنگوی فرماندهی مرکزی ایالات متحده هم در بیانیه‌ای تاکید کرد که ژنرال مایک کوریلا، فرمانده سنتکام طی هفته گذشته گفتگوهای مهمی با مقامات نظامی کشورهای شریک در خاورمیانه داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سنتکام، فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد که 2 بمب‌افکن بی-52 ارتش آمریکا به همراه جنگنده‌هایی از 13 کشور متحد با هدف تاکید بر توانایی‌های سنتکام در خاورمیانه به پرواز درآمدند.

فرماندهی مرکزی ایالت متحده، شامگاه پنج‌شنبه 19 آبان، در صفحه توییتر خود‌ نوشت: «پرواز 2 بمب افکن بی-52 ارتش ایالات متحده ⁧‫آمریکا‬⁩ بهمراهی جنگنده‌هایی از 13 کشور هم‌پیمان در منطقه خاورمیانه نشانگر توانایی سنتکام در انتقال سریع نیروی نظامی و همکاری با نیروهای ائتلاف و شرکای منطقه‌ای جهت اطمینان از ثبات و امنیت این منطقه حساس» است.

سرهنگ جو بوچینو، سخنگوی فرماندهی مرکزی ایالات متحده هم در بیانیه‌ای تاکید کرد که ژنرال مایکل اریک کوریلا، فرمانده سنتکام طی هفته گذشته گفتگوهای مهمی با مقامات نظامی کشورهای شریک در خاورمیانه داشته است.

او تصریح کرد که‌ ژنرال کوریلا با مقاماتی از کشورهای بحرین، مصر، اسرائیل، اردن، کویت، لبنان، قطر، عمان، پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی و یمن درباره موضوعات «مهم دو‌جانبه» و «امنیت پایدار در خاورمیانه» بحث و گفتگو کرده است.

این در حالی است که برخی مقامات جمهوری اسلامی با گسترش اعتراضات در ایران، کشورهای منطقه را متهم به دخالت در امور داخلی خود کرده و آنها را به اقدامات نظامی تهدید کرده‌اند.

در همین رابطه، امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران روز گذشته مدعی تولید «موشک بالستیک هایپرسونیک» شد.

حاجی‌زاده در اظهارتی گفت: «موفق شدیم به موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته دست پیدا کنیم که قادر است در فضایی که مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های سپر دفاع موشکی وجود دارد، از آن‌ها عبور کند.»

جمهوری اسلامی متهم است با ارسال موشک و پهپاد به گروه‌های نیابتی در منطقه، آنها را به حمله به کشورهای خاورمیانه و منافع آمریکا تشویق و ترغیب می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید