تل‌آویو: نتانیاهو یکشنبه رسما مامور تشکیل کابینه خواهد شد

نتانیاهو 28 روز فرصت خواهد داشت تا تیم وزرای خود را تشکیل دهد و در صورت لزوم، از فرصت 14 روزه اضافی نیز برخوردار خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست جمهوری اسرائیل اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر پیشین و پیروز انتخابات پارلمانی اول نوامبر، یکشنبه آینده رسما مامور تشکیل دولت خواهد شد.

ریاست جمهوری اسرائیل جمعه 20 آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری این کشور جمعه به نشست‌های مشورتی خود با نمایندگان منتخب احزاب در کنست پایان داد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، اکثریت 64 نماینده پارلمان، پیشنهاد کردند که مأموریت تشکیل دولت به نتانیاهو واگذار شود و او از یکشنبه رسما مامور تشکیل کابینه خواهد شد.

نتانیاهو 28 روز فرصت خواهد داشت تا تیم وزرای خود را تشکیل دهد و در صورت لزوم، از فرصت 14 روز اضافی نیز برخوردار خواهد شد.

پایان بن‌بست سیاسی

به گزارش »رویترز»، انتخابات اخیر کنست که پنجمین انتخابات در کمتر از 4 سال گذشته بود، عملا به بن‌بست سیاسی حاکم بر اسرائیل پایان داده و حزب لیکود به رهبری نتانیاهو و احزاب راستگرای کوچکتر، 64 کرسی از مجموع 120 کرسی پارلمان را به دست آوردند.

بدین ترتیب نتانیاهو از اکثریت قاطع قدرتمندی برخوردار شد که کار تشکیل دولت را آسانتر کرده است.

نتانیاهو که بالاترین رکورد را در مدت نخست‌وزیری اسرائیل دارد، رهبری حزب لیکود را از سال 1993 بر عهده داشته و در انتخابات 1996 پیروز شد و در 46 سالگی خود به عنوان جوانترین نخست‌وزیر اسرائیل مامور تشکیل کابینه شد.

او در 1999 از قدرت کنار رفت ولی 10 سال بعد بار دیگر به سمت خود بازگشت و تا سال 2021 در این منصب باقی ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید