حمله پهپادی حوثی‌ها به بندر نفتی قنا در استان شبوه یمن خنثی شد

وبگاه «نیوزیمن»: اگر این حمله پهپادی حوثی‌ها انجام می‌گرفت، فاجعه زیست‌محیطی بزرگی در دریای عرب در سواحل شرقی یمن رخ می‌داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای حفاظت بندر نفتی قنا، واقع در منطقه رضوم در استان شبوه در جنوب شرقی یمن، چهارشنبه 18 آبان، اقدام حوثی‌ها برای هدف قراردادن یک کشتی سوخت‌رسان که در حال تخلیه محموله خود در اسکله این بندر بود را خنثی کردند.

به گفته منابع ارتش یمن، شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند با پهپاد انتحاری، بندر نفتی قنا در منطقه رضوم را هدف قرار دهند اما این اقدام آنها خنثی شده است.

به گزارش وبگاه خبری «نیوزیمن»، این منابع از سرنگونی و خنثی شدن پهپادهای به‌کار رفته در این عملیات خبر داده و تاکید کردند در صورت موفقیت چنین حمله‌ای، فاجعه زیست‌محیطی بزرگی در دریای عرب در سواحل شرقی یمن رخ می‌داد.

منابع نظامی ارتش یمن با این توضیح که تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن بندر، با ورود یک کشتی حامل سوخت برای تخلیه هزاران تن گازوئیل همزمان بود، خاطرنشان کردند کشتی پس از خنثی‌شدن حمله، محموله سوخت خود را تخلیه کرد.

این حمله حدود سه هفته پس از حمله مشابه حوثی‌ها به بندر نفتی النشیمه در شبوه و حمله دیگری به بندر نفتی الضبه در استان حضرموت انجام گرفت که هر دو حمله با محکومیت گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی روبرو شد و بر آن اساس، شبه‌نظامیان حوثی از سوی دولت یمن در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داده شدند.

شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران که با تمدید آتش‌بس در یمن مخالفت کرده‌اند در ادامه تنش‌آفرینی‌های خود چندین بار تهدید کردند که تأسیسات نفتی، شرکت‌های تولید و صادرات و شرکت‌های کشتیرانی در دریای سرخ و دریای عرب را هدف قرار خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید