کشته‌شدن 14 شبه‌نظامی وابسته به ایران در حمله پهپادی به مرز عراق و سوریه

خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» به رهبری آمریکا گزارش داد که این حمله توسط ارتش آمریکا یا نیروهای ائتلاف انجام نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که 14 شبه‌نظامی وابسته به ایران در یک حمله پهپادی به کاروانی از کامیون‌های حمل اسلحه و تانکرهای نفتی متعلق به نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در نقطه مرزی «البوکمال» با عراق کشته شدند.

دیدبان چهارشنبه 18 آبان تاکید کرد که یک مقر نظامی در این نقطه نیز مورد هدف حمله هوایی قرار گرفت.

خبرگزاری فرانسه هم به نقل از سخنگوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه «داعش» به رهبری آمریکا گزارش داد که این حمله توسط ارتش آمریکا یا نیروهای ائتلاف انجام نشده است.

پیشتر خبرگزاری‌های ایرانی از حملات هوایی به کامیون‌های حامل سوخت ایران در نقطه مرزی «القائم» میان عراق و سوریه خبر دادند.

خبرگزاری «صابرین نیوز» گزارش داد در حمله شامگاه سه‌شنبه 17 آبان «پهپادهای آمریکایی» به کاروان نفت‌کش‌های ایرانی در مرز عراق و سوریه که حامل سوخت به لبنان بودند، دست کم‌ 25 نفر کشته شدند.

این خبرگزاری افزود که کشته‌شده‌ها از نیروهای مرزبانی عراق و سوریه و رانندگان تریلرهای نفت‌کش بودند.

همزمان، یک مقام ارشد دولت آمریکا در پاسخ «بی‌بی‌سی فارسی» ادعای منابع عراقی مبنی بر «حمله پهپادی به کامیون‌های حاوی سوخت» در مرز عراق و سوریه را تکذیب کرد اما وقوع انفجارهایی در این منطقه را تایید کرده و گفته در حال تحقیق در این باره است.

خبرگزاری «ایرنا»، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی هم از صدای دست‌کم چهار انفجار در مرز القائم عراق خبر داد و گفت که برخی «مواضع نیروهای مقاومت» در این نقطه مورد حمله «پهپادی» قرار گرفته است.

ایرنا به نقل از برخی «منابع عراقی» مدعی شد که این حملات توسط «اسرائیل» انجام گرفته است.

شبکه «العالم» هم به نقل از منابع عراقی گزارش داد که «هواپیمای ائتلاف آمریکا» یک کاروان لجستیک را در منطقه مرزی عراق و سوریه مورد حمله قرار داده است.

هنوز مقامات عراق و سوریه درباره این حمله موضع رسمی اعلام نکردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید