شبه‌نظامیان حوثی استان مأرب یمن را با موشک‌های بالستیک هدف قرار دادند

این اولین حمله موشکی حوثی‌ها از زمان لازم‌الاجرا شدن آتش‌بس سازمان ملل در اوایل ماه آوریل گذشته است که در دوم اکتبر 2022 به پایان رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش یمن اعلام کرد که یک انبار تسلیحات در منطقه‌ای نظامی در استان مأرب یمن در پی اصابت موشک‌های بالستیک حوثی‌ها، منفجر شده است.

ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن دوشنبه 16 آبان در «توییتر» بدون اشاره به جزئیات بیشتری اعلام کرد که این انفجار در منطقه سوم نظامی رخ داده است.

منابع یمنی از شمار نامعلومی از کشته و زخمی‌‌ها با تداوم انفجارها در انبار تسلیحات خبر دادند که منجر به انفجارهای زنجیره‌ای و پرتاب شدید ترکش‌ها و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی منطقه و آوارگان شد.

مقررات منع رفت و آمد

از سویی مسئولان ذی‌ربط به هدف جلوگیری از خسارت جانی، مقررات منع رفت و آمد را به مورد اجرا گذاشتند.

این اولین حمله موشکی حوثی‌ها از زمان لازم الاجرا شدن آتش‌بس سازمان ملل در اوایل آوریل گذشته است که در دوم اکتبر 2022 به پایان رسید و دور تازه‌ای از تشدید خشونت شبه‌نظامیان حوثی آغاز شد.

این حمله موشکی در مرکز شهر مأرب، تنها چند ساعت پس از حمله مشابهی انجام شد که منازل اهالی شهرک «آل‌عقیل» در منطقه حریب را هدف قرار داد که هنوز شمار خسارات جانی ناشی از آن اعلام نشده است.

این حمله همچنین ساعاتی پس از آن بود که فرستاده سازمان ملل در یمن از پایان سفر خود به ریاض برای گفت‌وگو درباره تمدید آتش‌بس خبر داده بود.

عملیات خشونت‌آمیز حوثی‌ها از دوم اکتبر شدت گرفته و نبردهای سنگینی در جبهه‌های جنوب و غرب يمن در جريان است و کودتاگران حوثی طی این درگیری‌ها و رویارویی با نیروهای ارتش یمن متحمل خسارت‌های سنگینی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید