ولی‌عهد سعودی: تا 2030 انرژی‌های تجدیدپذیر نیمی از انرژی مصرفی ما را تشکیل خواهند داد

محمد بن سلمان: هدف سعودی، به صفر رساندن انتشار کربن تا سال 2050 است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای سعودی، اعلام کرد هدف این کشور، یافتن راه حل‌هایی برای تامین سامانه‌های انرژی پایدارتر است.

بن سلمان در جریان ریاست خود بر دور دوم اجلاس سران طرح «خاورمیانه سبز 2022 » در حاشیه اجلاس جهانی تغییرات آب و هوایی «کوپ 27» در شرم الشیخ مصر، افزود به‌دنبال این هدف هستیم که انرژی‌های تجدیدپذیر، 50 درصد از مصرف ما را در سال 2030 تشکیل دهند.

ولی‌عهد سعودی با ابراز امیدواری نسبت به نتایج این نشست برای دستیابی به آینده‌ای روشن، خاطرنشان کرد که هدف ریاض، به صفر رساندن انتشار کربن تا سال 2050 است.

دومین دوره اجلاس سران طرح‌ابتکار «خاورمیانه سبز 2022 » به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئیس شورای وزیران سعودی و شراکت عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر دوشنبه 16 آبان در شرم‌الشیخ مصر و در حاشیه بیست و هفتمین اجلاس جهانی تغییرات اقلیمی «کوپ 27» آغاز به کار کرد.

در اجلاس سران ابتکار «خاورمیانه سبز 2022 »، تصمیم‌سازان و رهبران کشورها از خاورمیانه و خارج از آن، با هدف تحکیم تعهدات نسبت به کاستن از تغییرات آب و هوایی منطقه‌ای که در همایش نخست در سال 2021 در نظر گرفته شده بود، گردهم آمده‌اند.

این اجلاس با تکیه بر موفقیت اولین نشست سران ابتکار «خاورمیانه سبز» به میزبانی ریاض در سال 2021 و با هدف تاکید بر اساسی‌ترین چالش‌های آب و هوایی فراروی منطقه و ابعاد جهانی آن، برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید