خودکشی زن یمنی در زندان صنعا برای خلاص شدن از شکنجه حوثی‌ها

منابع آگاه حقوقی: اعمال شکنجه زندانبان زن حوثی علیه «عایشه المطری» او را مجبور به خودکشی کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اعمال شکنجه‌ به دست شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران علیه زندانیان در زندان‌های این گروه، یکی از زنان یمنی زندانی را وادار کرد تا برای خلاص شدن از این شکنجه‌های مداوم، اقدام به خودکشی کند.

به گفته منابع حقوق بشری، یک زن زندانی یمنی برای خلاص شدن از شکنجه مداوم توسط زندانبانان حوثی در زندانی در صنعا، دست به خودکشی زده است.

نوره الجراوی، رئیس انجمن حمایت از زندانیان زن قربانی شکنجه در زندان‌ها و نجات‌یافتگان از زندان‌های حوثی، اظهار داشت که این زندانی به نام «عایشه المطری» به‌دلیل آزار و شکنجه زندانبان زن حوثی‌ ملقب به «ام‌الکرار»، دست به خودکشی زده است.

الجراوی در توییتی افزود: «این حادثه دردناک، چهارشنبه گذشته با اقدام به رگ‌زنی این زندانی رخ داد و شبه‌نظامیان حوثی و مسئولان زندان مرکزی این گروه، عامدانه در مورد این حادثه سکوت کردند».

فاجعه انسانی

الجراوی با اشاره به این که بخش زنان در زندان مرکزی صنعا مملو از صدها زندانی زن است که به اشکال مختلف با شکنجه و ارعاب مواجه هستند، تاکید کرد:« شاهد وقوع یک فاجعه انسانی به تمام معنا هستیم».

او همچنین از سازمان‌های بین‌المللی و صلیب سرخ جهانی خواست با بازدید از این زندان، از وضعیت زندانیان زن آگاه شوند.

بر اساس گزارش‌های سازمان ملل و سازمان‌های حقوقی، ده‌ها زندانی زن در زندان‌های شبه‌نظامیان حوثی در معرض موارد نقض شدید حقوق انسانی و خشونت‌های فیزیکی از جمله «خشونت جنسی» قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید