محمد بن سلمان تاسيس اولین شرکت سعودی تولید‌کننده خودروهای برقی را اعلام کرد

پیش‌بینی می‌شود این شرکت خودروسازی تا سال 2034 حدود 30 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند. این شرکت همچنین 30 میلیارد ریال سعودی به تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد افزود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی شرکت «سیر» به عنوان اولین برند صنعت خودروهای برقی در پادشاهی عربی سعودی را راه‌اندازی کرد.

محمد بن سلمان پنج‌شنبه 12 آبان گفت که شرکت جدید به جذب سرمایه‌گذاری‌های بین‌‌المللی کمک می‌کند و فرصت‌های شغلی زیادی را برای استعدادهای بومی ایجاد می‌کند.

شرکت «سیر» با سرمایه‌گذاری مشترک میان صندوق سرمایه‌گذاری عمومی سعودی و شرکت «فاکس‌کان» ایجاد شده است.

شرکت خودرو‌سازی «بی ام دبلیو» نیز متعهد شده که مجوز فروش قطعات خودروهای برقی به این شرکت را ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، شرکت «سیر» در زمینه طراحی، تولید و فروش خودروهای الکتریکی فعالیت خواهد کرد.

این شرکت همچنین قرار است، سیستم‌های فنی «خودران» برای خودروهای خود تولید کند. محصولات خودرویی این شرکت قرار است در سال 2025 در بازار خودروها عرضه شود.

پیش‌بینی می‌شود که این شرکت خودروسازی سعودی تا سال 2034 حدود 30 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند. این شرکت همچنین 30 میلیارد ریال سعودی به تولید ناخالص داخلی خواهد افزود.

گفتنی است که پادشاهی عربی سعودی در چارچوب برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 خود اهمیت زیادی به بخش خودروهای برقی داده است و در این راستا بیشترین سهام شرکت سازنده خودروهای الکتریکی لوسید «Lucid» را در اختیار دارد.

سعودی اکنون با شتاب بیشتری به سوی تاسیس اولین کارخانه یکپارچه برای تولید خودروهای الکتریکی در این کشور گام برداشته است.

شرکت لوسید ««Lucid » برای ساخت این کارخانه با ظرفیت تولید سالانه 155 هزارخودرو و با سرمایه‌گذاری بیش از 12 میلیارد ریال سعودی قراردادهایی امضا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید