درگیری شدید قبایل یمنی و حوثی‌ها در الجوف

درگیری‌ها شامگاه چهارشنبه میان قبایل حمدان و شبه‌نظامیان حوثی در شرق شهر «الحزم» در نزدیکی منطقه ینباء زمانی آغاز شد که این گروه تروریستی تلاش کردند زمین‌های قبایل حمدان را تصرف کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع محلی یمنی، جمعه 13 آبان، از درگیری‌های شدید شبه‌نظامیان حوثی و شبه‌نظامیان قبیله حمدان در شهر الحزم در استان الجوف در شمال شرق یمن خبر دادند.

یک منبع قبیله‌ای گفت که درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان حوثی و قبایل حمدان در شرق شهر الحزم در نزدیکی منطقه «ینباء» شامگاه چهارشنبه آغاز شد. این درگیری‌ها زمانی آغاز داد که شبه‌نظامیان تلاش ‌کردند تا نفوذ خود را بر زمین‌های متعلق به قبیله حمدان گسترش دهند.

به گزارش پایگاه خبری «نیوزیمن»، منابع قبیله‌ای خاطرنشان کردند که مردان قبیله حمدان تلاش شبه نظامیان حوثی برای کنترل اراضی این قبیله و حفر چاه‌های «آرتزین» را با شکست مواجه کردند.

به گفته این منابع در این درگیری از انواع سلاح‌های سبک و متوسط ​​استفاده شده است اما از خسارات وارده به طرفین اطلاعات دقیقی در دست نیست.

منابع قبیله‌ای گفتند که منطقه «ینباء» متعلق به قبایل حمدان، روز پنج‌شنبه مورد هجوم شبه‌نظامیان قرار گرفت که این هجوم با مقاومت سرسختانه افراد قبیله روبرو شد. طبق گفته این منبع شبه‌نظامیان حوثی با ارسال نیروهای کمکی به منطقه یک نقطه امنیتی جدید در شرق منطقه «ینباء» ایجاد کرده و تعدادی از افراد این قبیله را ربودند.

ناظران سیاسی در یمن می‌گویند، شبه‌نظامیان حوثی با هدف ایجاد تغییرات جمعیتی در مناطق تحت نفوذ خود، با قبایل درگیری می‌شوند تا به بهانه جنگ و درگیری زمین‌ها و اموال قبایل را مصادره کنند.

گفتنی است، سازمان «سام» در ژوئن سال جاری گزارشی منتشر کرد که در آن از اختلاف و رقابت شدید میان رهبران شبه نظامی حوثی بر سر مالکیت زمین‌های مصادره شده در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی، خبر داده است.

در این گزارش آمده که یک جناح به رهبری محمد الحوثی وظیفه مصادره و تصرف مناطق وسیعی از زمین و سلب مالکیت آن از مالکان آن به بهانه اینکه زمین‌ها ملک دولتی است، بر عهده گرفته است.

اقدامات فوق توسط حوثی‌ها باعث آوارگی هزاران شهروند یمنی در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید