سعودی سوء‌قصد نافرجام به جان عمران خان را به شدت محکوم کرد

وزارت امور خارجه سعودی بر حمایت ریاض از تلاش‌های پاکستان برای ریشه‌کنی خشونت، افراط گرایی و تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 12 آبان سوء‌قصد نافرجام به جان عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، وزارت امور خارجه سعودی ضمن ابراز حمایت ریاض از اسلام‌آباد در مقابله با هر گونه تهدیدهایی علیه امنیت، ثبات و توسعه این کشور، تاکید کرد که سعودی در کنار پاکستان و مردم این کشور می‌ایستد.

وزارت خارجه سعودی همچنین در بیانیه خود آورده است که ریاض از همه تلاش‌های پاکستان به‌منظور از بین بردن خشونت و افراط‌گرایی و ریشه‌کنی تروریسم در همه اشکال و مظاهر آن حمایت می‌کند و برای جمهوری اسلامی پاکستان و ملت برادر در این کشور امنیت، ثبات و رفاه آرزو می‌کند.

بیانیه وزارت خارجه سعودی پس از آن صادر شد که رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که عمران خان نخست‌وزیر سابق پاکستان پنج‌شنبه در جریان یک تجمع سیاسی هدف حمله یک فرد مسلح قرار گرفته و از ناحیه پا زخمی شد.

طبق گزارش رسانه‌های پاکستان فرد مسلح به سمت کاروان حامل عمران خان تیراندازی کرد که در نتیجه تیراندازی او خان و برخی از هوادارانش نیز زخمی شدند.

یکی از مقامات حزب عمران خان گفت که او از ناحیه پا مورد اصابت قرار گرفته است، اما به شدت آسیب ندیده است، در حالی که دستیار عمران خان گفته است که یکی از مهاجمان کاروان کشته و دیگری دستگیر شده است.

خبرنگار «العربیه» در پاکستان گفت که مجروحیت عمران خان جزئی و وضعیت او با ثبات و مستقر است، اما با این حال «حزب انصاف» از هواداران خود خواسته تا در اعتراض به ترور نافرجام عمران خان تظاهرات کنند.

رئوف حسن، یکی از دستیاران ارشد عمران خان نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: «وضعیت او پایدار است و او از یک سوء قصد جان سالم بدر برد».

گفتنی است که کشور پاکستان دهه‌ها است که با ستیزه‌جویان اسلام‌گرا مواجه بوده و سیاستمداران این کشور بارها هدف سوء قصد قرار گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید