سعودی از دست‌یابی دولت اتیوپی و جبهه تیگرای به توافق صلح استقبال کرد

ریاض نقش اتحادیه آفریقا و کشور آفریقای جنوبی را در پیشبرد و به‌نتیجه رساندن مذاکرات صلح اتیوپی با ارزش توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی از رسیدن دولت اتیوپی و جبهه آزادی‌بخش خلق تیگرای به توافق صلح دائمی استقبال کرد.

وزارت خارجه سعودی پنج‌شنبه 12 آبان، اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی از دست‌یابی دولت اتیوپی و جبهه آزادی‌بخش تیگرای به «توافق صلح دائمی که به وضعیت نزاع و جنگ میان دو طرف پایان داده و بر آرمان‌های آنها برای تحقق آینده‌ای از توافق، اتحاد و همکاری برای توسعه و رونق اقتصادی تاکید می‌ورزد» استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، در بیانیه وزارت خارجه سعودی همچنین آمده است که «پادشاهی عربی سعودی مفاد توافق که بر اهمیت اجازه دادن به سازمان‌های امدادرسان و بشردوستانه برای دسترسی به مناطق جنگی جهت ارائه کمک‌های امدادی و بشردوستانه و محافظت از کارکنان شاغل در زمینه امداد‌رسانی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه تاکید دارد را با‌ارزش می‌داند».

سعودی در این راستا ضمن تحسین نقش آفریقای جنوبی در میزبانی از گفت‌وگوهای میان طرف‌های نزاع در اتیوپی، گام‌های این کشور در پیشبرد مذاکرات و تشویق طرف‌های مذاکره‌کننده برای رسیدن به توافق صلح، را با‌ارزش دانسته و از آن قدردانی می‌کند.

ریاض همچنین تلاش‌های اتحادیه آفریقا در حمایت از این گفت‌وگوها و پایان دادن به جنگ در اتیوپی را با ارزش توصیف کرد.

شایان ذکر است که دولت اتیوپی و جبهه آزادیبخش تیگرای چهارشنبه 11 آبان در بیانیه مشترکی از دست‌یابی به آتش‌بس دائمی در پایان مذاکرات صلح که در کشور آفریقای جنوبی برگزار شد، خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید