آمريكا حوثى‌ها را به همکاری با سازمان ملل برای تمدید آتش‌بس یمن فراخواند

فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن در راستای تلاش برای تمدید مجدد مهلت آتش‌بس یمن طی هفته جاری به سعودی و امارات سفر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن، طی هفته جاری به پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی سفر خواهد کرد تا از تلاش‌ها برای تمدید و گسترش آتش‌بس با میانجی‌گری سازمان ملل در یمن حمایت کند.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه 12 آبان، یک روز پس از عزیمت فرستاده واشینگتن به منطقه صادر شد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به حوثی‌ها متذکر می‌شویم که جهان اقدامات آنها را زیر نظر دارد و آنها را به همکاری با سازمان ملل متحد و پایبندی به خواست‌ یمنی‌ها برای صلح دعوت می‌کنیم».

وزارت خارجه آمریکا افزود: «تنها راه پایان دادن به هشت سال جنگ ویرانگر در یمن برقراری آتش‌بس دائمی و حل و فصل سیاسی است که به یمنی‌ها اجازه می‌دهد تا درباره آینده کشور خود تصمیم بگیرند.

گفتنی است که تلاش‌های سازمان ملل متحد برای تمدید آتش‌بس در یمن پس از انقضای مهلت دو‌ماهه آن در اوایل اکتبر، تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در اواسط اکتبر گذشته گفته بود که حوثی‌ها فرصتی برای حمایت از یک توافق آتش‌بس فراگیر دارند که راه را برای یک روند صلح جامع و پایدار به رهبری یمنی‌ها هموار می‌کند.

این وزارتخانه تاکید کرد که ایالات متحده و جامعه جهانی آماده حمایت از آتش‌بس گسترده در یمن هستند. وزارت خارجه آمریکا از حوثی‌ها خواست تا از پیشنهاد سازمان ملل برای تمدید آتش‌بس حمایت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید