شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان: سعودی و امارات دو «قطب» آینده انرژی هستند

وزیر انرژی سعودی بر پیگیری ایجاد یک سامانه انرژی ایمن و پایدار تأکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی پادشاهی عربی سعودی تایید کرد که سعودی و امارات برای افزایش ظرفیت تولید، افزایش ظرفیت پالایش و تبدیل نفت به مواد پتروشیمی همکاری می‌کنند.

وزیر انرژی سعودی پنج‌شنبه 9 آبان در حاشیه نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی نفت ابوظبی، افزود: «سعودی و امارات برای افزایش ظرفیت پالایشی و ارائه یک سامان انرژی ایمن و پایدار تلاش می‌کنند».

او گفت: «سعودی و امارات متحده عربی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در جهانند از تولیدکنندگان ایده‌آل خواهند بود و برای تعیین قوانین تنوع انرژی در آینده همکاری خواهند کرد».

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان سعودی و امارات را در راستای اقدامات کشورها برای تولید انرژی و تغییرات آب و هوایی «دوقلو» توصیف کرد.

وزیر انرژی سعودی اظهار داشت: «ما و امارات در حال افزایش ظرفیت پالایش خود در پالایشگاه‌های نفت، میعانات و مواد شیمیایی هستیم. ما و امارات به دنبال رسیدن به ترکیبی از منابع انرژی برای فردا و آینده هستیم».

فعالیت‌های نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی نفت ابوظبی «ADIPEC 2022» از روز دوشنبه 9 آبان ماه آغاز و با حضور 40 وزیر و مدیران بخش‌ها تا 3 نوامبر 2022 ادامه خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید