دولت یمن بار دیگر از لبنان خواست رسانه‌های نفرت‌پراکنی حوثی‌ها را ببندد

دولت یمن کانال‌های تلویزیونی حوثی‌ها که از سوی ایران و حزب الله لبنان حمایت می‌شوند را به ترویج افکار تروریستی، و گسترش گفتمان افراط‌ گرایی و فرقه‌ای متهم می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت یمن، دوشنبه 9 آبان برای دومین بار رسماً از دولت لبنان خواست تا پخش شبکه‌های «المسیره» و «الساحات» شبه‌نظامیان حوثی که از نظر دولت قانونی یمن یک «سازمان تروریستی» تلقی می‌شود را متوقف کند.

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن طی یادداشتی رسمی به «زیاد المکاری» همتای لبنانی خود، از دولت لبنان خواست تا شبکه‌های تلویزیونی «المسیره» و «الساحات» وابسته به شبه‌نظامیان حوثی را ببندد.

وزیر اطلاع رسانی یمن فعالیت‌های این شبکه‌ها را نوعی اقدام «خصمانه» از خاک لبنان علیه دولت و ملت یمن دانست.

الاریانی خاطرنشان کرد، دولت یمن در سال‌های گذشته نیز به دولت لبنان درباره پخش کانال‌های نفرت‌پراکنی متعلق به شبه‌نظامیان حوثی‌ که از خاک لبنان پخش می‌شوند، اعتراض کرده و آن را نقض قوانین بین‌المللی و مغیر با منشور اتحادیه کشورهای عربی که لبنان عضو آن است، دانست.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن تاکید کرد: «این دو کانال تلویزیونی بدون داشتن هرگونه مجوز قانونی به ترویج افکار تروریستی، افراط‌‌گرایی و گفتمان فرقه‌گرایی پرداخته و جامعه یمن را تهدید به فروپاشی بافت اجتماعی می‌کند.»

او همچنین این کانال‌ها را به نفرت‌پراکنی، آسیب رساندن به روابط میان ملت‌های عرب و نقض حاکمیت دولت یمن متهم کرد.

الاریانی گفت، این امر از آموزش کادر شبکه‌های رسانه‌ای «المسیره» و «الساحات» و «الاعام الحربی» و برگزاری دوره‌های آموزشی توسط حزب‌الله لبنان برای حوثی‌ها فراتر رفته است. حزب الله لبنان از شبه‌نظامیان حوثی برای ادامه کودتا و دامن‌زدن به جنگ و پافشاری در کشتار یمنی‌ها حمایت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید