اولین خلبان سعودی فارغ التحصیل از آکادمی نیروی هوایی روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسانه‌ای سعودی، سه‌شنبه 10 آبان از مراسم فارغ التحصیلی «فیصل العطوی» به عنوان اولین خلبان سعودی از آکادمی نیروی هوایی روسیه خبر دادند.

العطوی به عنوان یکی از بهترین خلبانان این دوره از آکادمی نیروی هوایی «ن. ای. ژوکوفسکی و یوری گاگارین»، که در شهر سیزران روسیه است، فارغ التحصیل شده است.

شماری از فعالان اینترنتی سعودی در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به این خبر با کلماتی سرشار از شادی و غرور فارغ التحصیلی العطوی را تبریک گفتند.

در همین حال یک کلیپ ویدیویی از دانشکده عالی هوانوردی نظامی روسیه، مراسم فارغ التحصیلی بیش از 400 خلبان را نشان داد.

از این تعداد فارغ التحصیلان 11 نفر موفق به دریافت مدرک دیپلم خلبانی و مدال طلا شدند.

همچنین 55 نفر از این فارغ التحصیلان موفق به اخذ دیپلم خلبانی با رتبه عالی شدند.

این گروه از خلبانان اولین فارغ التحصیلانی هستند که در سال 2017 وارد دانشکده عالی هوانوردی نظامی روسیه شد‌‌ه‌اند.

در مراسم فارغ التحصیلی این گروه ژنرال سرگئی درونوف معاون فرمانده نیروی هوافضای روسیه، و ژنرال الکساندر ماکسیمتسف نیز حضور داشتند.

در همین حال پدر خلبان فیصل العطوی در حساب توییتری خود با ابراز خوشحالی و غرور از فارغ التحصیلی فرزندش از پادشاه و ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی برای فراهم کردم فرصت تحصیل برای جوانان این کشور در بهترین دانشگاه‌های جهان تشکر کرد.

او گفت: «امروز احساس غرور می‌کنیم که ثمره تلاش، همت و پشتکار را درو می کنیم»

او همچنین از حمایت مستمر امیر تبوک از مردم منطقه تشکر کرد.

تحلیلگران سیاسی عرب رویکرد جدید سعودی برای متنوع کردن منابع تسلیحاتی و آموزش نظامی تعدادی از خلبانان خود در روسیه را نوعی بازتعریف سیاست خارجی و عدم اعتماد بيشتر ریاض به یک منبع تسلیحاتی می‌دانند.

پادشاهی عربی سعودی در گذشته تنها از آمریکا اسلحه خریداری می‌کرد اما در سال‌های اخیر با متنوع کردن منابع خرید خود از روسیه، چین و فرانسه نیز اسلحه وارد می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید