دبیرکل سازمان ملل خواستار تمدید و توسعه آتش‌بس یمن شد

گوترش خواستار بکارگیری هر چه بیشتر تلاش‌ها برای دستیابی به توافقی جهت بازگشایی راه‌های ارتباطی تعز و دیگر استان‌های یمن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار تمدید، گسترش و افزایش مدت آتش‌بس اعلام شده در یمن شد.

گوترش جمعه 8 مهر از طرف‌های رایزنی‌های یمنی - یمنی خواست آتش‌بسی که از سوی سازمان ملل در این کشور اعلام شده است را تمدید و گسترش داده و بازه زمانی آن را افزایش دهند.

دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت در راستای پیشنهاد هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن «به‌شدت طرف‌های یمنی را نه تنها برای تمدید مفاد آتش‌بس و مدت آن بلکه برای توسعه آن دعوت می‌کنم».

او همچنین خواستار بکارگیری تلاش‌های هر چه بیشتر جهت دستیابی به توافقی برای بازگشایی راه‌های ارتباطی تعز و دیگر استان‌های یمن شد.

دبیرکل سازمان ملل با بیان این‌که «این بهترین زمان مناسب برای سازندگی بر مبنای دستاوردهای محقق شده و آغاز فرایند سیاسی فراگیر برای دست‌یابی به راه‌حلی جهت پایان دادن به نزاع از طریق گفت‌و‌گو است» از طرف‌های یمنی خواست تا این فرصت را غنیمت بشمارند.

گوترش همچنین تاکید کرد که سازمان ملل از هیچ کوششی برای حمایت از طرف‌های یمنی و پیشبرد تلاش‌های آنها به‌منظور تحقق آتش‌بس فراگیر و پایدار تا تحقق صلح در این کشور فروگذار نخواهد کرد.

فرستاده ویژه سازمان ملل پیش‌تر و در آستانه پایان مهلت دو ماهه آتش‌بس انسان‌دوستانه اعلام شده در یمن بر ضرورت تمدید آن تاکید کرده و گفته بود نباید این فرصت را از دست داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید