وزارت خارجه سعودی حملات ایران به اقلیم کردستان عراق را به‌شدت محکوم کرد

کانال تلگرامی «سپاه پاسداران» صبح امروز اعلام کرد مقرات حزب دمکرات کردستان ایران در مناطق مرزی اشنویە درون اقلیم کردستان عراق توسط سپاه گلوله‌باران شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی، حملات ایران به اقلیم کردستان عراق را که منجر به کشته و زخمی‌شدن چندین نفر شد، به‌شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، وزارت خارجه سعودی، پنج‌شنبه 7 مهر، ضمن مخالفت با تمام حملاتی که امنیت و ثبات عراق را تهدید می‌کند، بر اهمیت ایستادگی جامعه جهانی برابر اقدامات ایران که ناقض قوانین، میثاق‌ها و عُرف بین‌المللی است، تاکید کرد.

ادامه حملات ایران

به‌دنبال حملات ایران در روز چهارشنبه به اقلیم کردستان که به کشته‌شدن 18 تن و زخمی‌شدن 63 نفر منجر شد، این کشور همچنان به عملیات موشک‌پراکنی خود ادامه می‌دهد.

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که توپخانه ایران امروز پنج‌شنبه حملات تازه‌ای را آغاز کرد و منطقه مرزی «سیدکان» در شمال اربیل را دوباره مورد هدف قرار داده است.

کانال تلگرامی «سپاه پاسداران» هم صبح امروز اعلام کرد مقرات حزب دمکرات کردستان ایران در مناطق مرزی اشنویە درون اقلیم کردستان عراق توسط سپاه گلوله‌باران شدند.

کنسولگری آمریکا در اربیل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که گزارش‌هایی درباره ادامه حملات ایران دریافت کرده است. این بیانیه افزود، کنسولگری آمریکا نمی‌تواند پایان حملات ایران را تایید کند.

20 هواپیمای بدون سرنشین

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، حملات ایران در روز چهارشنبه منجر به کشته‌شدن 18 نفر و آسیب‌دیدگی 63 نفر دیگر شده است. زنان و کودکان نیز از جمله قربانیان این حملات بودند.

به گفته مقامات عراقی، این حملات توسط 20 هواپیمای بدون سرنشین که حامل مواد منفجره بودند، انجام شد و 4 منطقه در اقلیم کردستان را مورد هدف قرار داد.

این حملات با محکومیت دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کردستان مواجه شد.

«ستاد مبارزه با تروریسم کردستان عراق» نیز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران در 4 مرحله، علاوه بر پهپاد، بیش از 70 موشک بالستیک به‌سوی این اقلیم شلیک کرده است.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» نیز شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نیروهای آمریکایی یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را که به سمت اربیل در حرکت بود، و به نظر می‌رسید تهدیدی برای نیروهای سنتکام باشد را سرنگون کردند.»

به گفته خبرگزاری «سی‌ان‌ان»، رژیم ایران در گذشته نیز احزاب کُرد ایرانی مستقر در عراق را مورد هدف قرار داده است، اما حملات سپاه از آخر هفته پیش افزایش قابل ملاحظه‌ای یافت. تهران احزاب کُرد را متهم می‌کند که از طریق حمایت از معترضانی که در پی کشته‌شدن مهسا امینی علیه رهبران ایران تظاهرات کرده‌اند، به ایجاد «بی‌ثباتی» در کشور دامن زده‌اند.

مقامات آمریکایی تاکید کردند که این باور در واشینگتن وجود دارد که رژیم ایران از طریق حمله به نیروهای کُرد، در پی منحرف‌کردن توجه جهانی از اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران بوده که جمهوری اسلامی را در موقعیتی بحرانی قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید