کشته و زخمی شدن 9 سرباز یمنی در پی نقض آتش‌بس توسط حوثی‌ها

تشدید تنش‌ها‌ از سوی حوثی‌ها همزمان با تلاش‌ها و فشارهای بین‌المللی برای تمدید مهلت آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل است که یکشنبه آینده به پایان می‌‌رسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای مشترک در سواحل غربی یمن چهارشنبه 6 مهر از کشته و زخمی شدن 9 تن از نیروهای خود بر اثر تیراندازی شبه‌نظامیان حوثی در محور حیس در جنوب استان ساحلی الحدیده در غرب یمن خبر دادند.

رسانه‌های نظامی نیروهای مشترک یمن اعلام کردند که شبه‌نظامیان حوثی سه‌شنبه با انواع سلاح‌ها در تلاش برای نفوذ در محور حیس حمله خشونت‌باری را انجام دادند.

این رسانه‌ها افزودند که نیروهای مشترک حمله حوثی‌ها را در هم شکسته و تعدادی از شبه‌نظامیان حوثی نیز کشته و زخمی شدند.

به‌گفته منابع ارتش ملی یمن در حمله حوثی‌ها دو سرباز کشته و هفت سرباز دیگر زخمی شدند.

بنا به این گزارش حمله حوثی‌ها یک روز پس از حمله مشابهی صورت می‌گیرد که به مواضع نیروهای مشترک در محور حیس از سمت جنوب منطقه جراحی و التحیتا انجام شده و در پی مقاومت نیروهای مشترک به کشته شدن تعدادی از اعضای شبه‌نظامیان حوثی از جمله یک فرمانده میدانی آنها به نام عبدالواحد حمدان الحاج منجر شده است.

طبق این گزارش، نیروهای شبه‌نظامی در این دو حمله از انواع سلاح‌های سنگین و متوسط از جمله موشک‌های «قاهر 1» و تعدادی پهپاد تهاجمی، علاوه بر توپخانه، مسلسل‌های مختلف و آر پی جی استفاده کردند.

این تشدید تنش حوثی‌ها همزمان با تلاش‌ها و فشارهای بین‌المللی برای تمدید مهلت آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل است که یکشنبه آینده به پایان می‌‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید