سقوط ‌پهپاد «احتمالا ایرانی» در اربیل

این برای سومین بار طی چند روز اخیر است که منطقه اقلیم کردستان مورد حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران قرار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» گزارش دادند که یک پهپاد انفجاری «احتمالا ایرانی» در شمال شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق سقوط کرده است.

شبکه ماهواره‌ای «روداوو» هم امروز سه‌شنبه 5 مهر از حمله پهپاد انفجاری احتمالا ایرانی به روستایی در منطقه «چومان» در اطراف اربیل خبر داد.

شاخوان حسین، از مقامات محلی منطقه چومان تصریح کرد، صبح امروز سه‌شنبه یک پهپاد انفجاری احتمالا ایرانی در روستای «میرکه» سقوط کرد و این حمله به جز آتش‌سوزی جزئی، خساراتی به همراه نداشته است.

این مقام اقلیم کردستان اظهار داشت، احزاب کرد ایرانی در منطقه سقوط این پهپاد هیچ مقری نداشته و منطقه مورد اصابت مسکونی نبوده است.

این برای سومین بار طی چند روز اخیر است که اقلیم کردستان مورد حملات توپخانه‌ای و پهپادی سپاه پاسداران قرار می‌گیرد.

عباس نیلفروشان، معاون عملیات سپاه روز گذشته اعلام کرد، تهران به مقامات اقلیم کردستان عراق درباره فعالیت احزاب معارض در آن منطقه و تهدید امنیتش هشدار داده بود.

سپاه‌ پاسداران روز گذشته هم منطقه «سدکان» را مورد حملات توپخانه‌ای قرار داده بود.

پیشتر مسعود بارزانی، رئیس پیشین اقلیم کردستان با خانواده مهسا (ژینا) امینی، دختر 22 کرد که توسط گشت ارشاد کشته و اعتراضات کنونی به‌دلیل اعتراض به قتل او آغاز شد، تلفنی ابراز همدردی کرده بود.

حملات مذکور در حالی است که‌ اعتراضات سراسری در ایران یازدهمین روز خود را پشت سر گذاشته و شهرهای بسیاری از جمله در استان کردستان ایران شاهد حضور مردمی چشمگیری بوده است.

در پی آن، مقامات ایرانی با نامیدن این اعتراضات به «اغتشاش»، ریشه آن را به گروه‌های سیاسی معارض خارج از کشور، شبکه‌های ماهواره‌ای ‌‌و حمایت و پشتیبانی کشورهای اروپایی و آمریکا نسبت دادند.

شهروندان کرد ایرانی مقیم در اقلیم کردستان عراق پیشتر در اعتراض به سرکوب شدید معترضان و پشتیبانی از معترضان به‌ویژه زنان ایرانی، برابر دفتر سازمان ملل متحد در اربیل تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در همین رابطه، مرکز همکاری احزاب کردستان ایران با انتشار بیانه‌ای خواهان گفتگوی همە سازمان‌ها و نهادهای مردمی و جریانات سیاسی برای تقویت خیزش مردمی و تداوم اعتراضات کنونی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید