سعودی خواستار پایبندی ایران به تعهدات خود در قبال آژانس شد

وزیر انرژی سعودی: برنامه‌ای برای توسعه توانمندی‌های نیروی کار سعودی در عرصه فناوری هسته‌ای تدوین شده و کشورها از حق استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی با تاکید بر لزوم پایبندی کامل ایران به تعهدات پادمانی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، نقش آژانس در نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران را خاطرنشان کرد.

وزیر انرژی سعودی طی سخنانی در همایش عمومی آژانس انرژی هسته‌ای در وین اعلام کرد که ریاض بر اهمیت بسیار اجرای مفاد پیمان عدم گسترش تسلیحات هسته‌ای (ان‌‌پی‌تی) تاکید می‌ورزد.

به گفته او، سعودی با همکاری با آژانس در راستای افزایش سهم انرژی هسته‌ای در منابع انرژی ملی، تلاش می‌کند.

حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای

وزیر انرژی سعودی افزود که برنامه‌ای برای توسعه توانمندی‌های نیروی کار سعودی در عرصه فناوری هسته‌ای تدوین شده است و کشورها از حق استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردارند.

ایران از پاسخگویی به خواسته‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بر أساس مفاد توافق پادمانی میان طرفین، شانه‌ خالی کرده و بارها خواستار بسته‌شدن پرونده مراکز اعلام نشده هسته‌ای خود به عنوان پیش‌شرطی برای احیای «برجام» شده است.

یکی از موارد اساسی مورد مطالبه ایران از آژانس، بسته‌شدن پرونده کشف آثار اتمی در مراکز اعلام نشده فعالیت هسته‌ای است که منجر به بروز تنش‌های شدید میان طرفین شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید