یائیر لاپید: تهدید نظامی علیه ایران به توافق هسته‌ای بهتری منجر خواهد شد

لاپید ضمن انتقاد از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو، درباره چگونگی مخالفت با توافق موسوم به «برجام» گفت، او و نفتالی بنت به این توافق رسیده بودند که برای مخالفت با احیای برجام، به تفرقه میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا متوسل نشوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل در اظهاراتی گفت، اگر گزینه تهدید نظامی روی میز باشد، امکان دستیابی به توافقی بهتر از توافق سال 2015 با ایران وجود دارد.

به گزارش «جروزالم پست»، لاپید تأکید کرد، هنگامی که تهدید نظامی علیه ایران وجود داشته باشد، مقامات این کشور «ترسیده» و توافق بهتری را امضا خواهند کرد.

با این وجود او خاطرنشان کرد: «ایران در مقایسه با تهدیدهای بیهوده، از آن‌چه که گفته نمی‌شود، (توان نظامی اسرائیلی در برابر ایران) بیشتر می‌ترسد.»

یائیر لاپید درباره توان نظامی کشور خود گفت: «اسرائیل توانایی‌هایی دارد که حتی گاهی آمریکا نیز مبهوت آن می‌ماند.»

لاپید ضمن انتقاد از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق اسرائیل درباره چگونگی مخالفت با توافق موسوم به «برجام» گفت، او و نفتالی بنت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل به این توافق رسیده بودند که برای مخالفت با احیای برجام، به تفرقه بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا متوسل نشوند.

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن اشاره به «مشارکت سنگین» موساد در فعالیت‌های این کشور برای اعمال فشار علیه کشورهای اروپایی و آمریکایی گفت، اسرائیل به ایران اجازه دستیابی به سلاح اتمی را نخواهد داد.

لاپید در پاسخ به سوالی درباره تظاهرات مردم ایران در روزهای جاری نیز گفت، اسرائیل تاریخ «خیلی خوبی» درباره تصمیم‌گیری در امور دیگر کشورها ندارد.

با این وجود، او ضمن انتقاد از عملکرد مقامات ایرانی درباره سیاست‌های داخلی این کشور، اقدامات آن‌ها را به «ساختن یک خودروی رولز رویس در یک مرکز اسقاط خودرو» مقایسه کرد.

حملات اسرائیل در خاک سوریه

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن تأکید بر این‌که تنها هدف حملات این کشور در خاک سوریه مقابله با تهدیدهای ایران است گفت، اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد تا از پایگاه‌های سوریه برای تقویت نظامی خود استفاده کرده یا از آنجا برای حزب‌الله اسلحه بفرستد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید