مذاکرات ولی‌عهد سعودی با مسئولان بلندپایه آمریکایی درباره امنیت منطقه و انرژی

واشینگتن از تلاش‌های بن سلمان برای آزادسازی 2 نفر از اسرای آمریکایی تقدیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در جده با برت مک گورک، هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقا شورای امنیت ملی آمریکا، آموس هوخشتاین، مشاور ارشد امنیت انرژی جهانی و تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در یمن دیدار کرد.

در جریان این دیدار، روابط دو کشور و پیگیری فعال نتایج نشست جده به‌ویژه در زمینه امنیت انرژی و سرمایه‌گذاری پیرامون شراکت جهانی در زیرساخت‌ها و سرمایه گذاری، مورد بررسی قرار گرفت.

تحولات منطقه از جمله یمن نیز مورد بحث و بررسی دو طرف قرار گرفت و طرف آمریکایی از تلاش‌های میانجی‌گرانه و بشردوستانه ولی‌عهد سعودی که منجر به آزادی موفقیت‌آمیز دو شهروند آمریکایی از میان ده شهروند اسیر با تابعیت‌های گوناگون شد، تشکر کرد.

ولی‌عهد سعودی همچنین، جمعه یکم مهر در کاخ السلام در جده، رستم اومرییف، مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهوری اوکراین را به حضور پذیرفت.

محمد بن سلمان در این دیدار بر تمایل و حمایت پادشاهی عربی سعودی از کلیه تلاش‌های بین‌المللی با هدف حل سیاسی بحران و تداوم تلاش‌های جامعه جهانی برای کمک به کاهش تاثرات منفی این بحران بر مسائل انسانی تاکید ورزید.

رستم اومرییف، ضمن ابلاغ درودهای ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین و محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، از تلاش‌های بشردوستانه قابل ستایش ولی‌عهد و پادشاهی عربی سعودی بواسطه مرکز امداد و اقدام بشردوستانه ملک سلمان، قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید