ولی‌عهد سعودی از فرستاده ویژه رئیس جمهوری اوکراین استقبال کرد

سعودی از همه تلاش‌های بین‌المللی به‌منظور دست‌یابی به راه‌حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی سه‌شنبه 29 شهریور در دیوان پادشاهی این کشور در کاخ السلام در شهر جده از رستم اومرییف، مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهوری اوکراین استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» شاهزاده محمد بن سلمان در دیدار با مشاور و فرستاده ویژه ولودیمیر زلنسکی در جده بر پافشاری پادشاهی عربی سعودی جهت حمایت از همه تلاش‌های بین‌المللی به‌منظور دست‌یابی به راه‌حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین تاکید کرد.

Advertisement

محمد بن سلمان در این دیدار همچنین بر عزم ریاض جهت پیش‌برد تلاش‌های سعودی برای کاستن از تبعات انسانی ناشی از بحران اوکراین تاکید کرد.

از طرفی رستم اومرییف ضمن انتقال سلام‌های ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی و ولی‌عهد او، از مساعی و تلاش‌های انسان‌دوستانه سعودی که از طریق مرکز کمک و امدادرسانی انسان‌دوستانه ملک سلمان صورت می‌گیرد، ابراز تشکر و قدردانی کرد.

موضع یکپارچه

در ماه ژوئیه گذشته نشستی در ریاض میان وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه برگزار شد که طی آن شاهزاده فیصل بن فرحان پس از نشست تاکید کرد که موضع خلیجی در قبال بحران در اوکراین یکپارچه است.

در آن اظهارات وزیر خارجه سعودی همچنین بر موضع پادشاهی عربی سعودی در ارتباط با بحران در اوکراین که بر اساس قانون بین‌المللی و حمایت از تلاش‌ها با هدف دست‌یابی به راه‌حل دیپلماتیک جهت پایان دادن به بحران و برقراری ثبات و امنیت استوار است، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید