میانجی‌گری ولی‌عهد سعودی به آزادی اسرای پنج کشور از روسیه انجامید

لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا از پادشاهی عربی سعودی بابت میانجی‌گری آن در عملیات تبادل اسرا میان روسیه و اوکراین ابراز تشکر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در نتیجه تلاش‌های میانجی‌گرانه شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در بحران روسیه و اوکراین، مسکو 10 اسیر از کشورهای مراکش، آمریکا، بریتانیا، سوئد و کرواسی را آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، وزارت خارجه این پادشاهی اعلام کرد که تلاش‌های میانجی‌گرانه شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و گام‌های انسان‌دوستانه او در ارتباط با بحران روسیه و اوکراین به لطف مساعی مداوم او با کشورهای ذیربط موفق به این شد که روسیه 10 اسیر از شهروندان پادشاهی مغرب، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، پادشاهی سوئد و کرواسی را در چارچوب مبادله اسرا با اوکراین آزاد کند.

بنا به این گزارش سعودی ضمن انتقال این 10 اسیر از روسیه و استقبال از آنها در این پادشاهی، مقدمات بازگشت آنها به کشورهایشان را تسهیل می‌کند.

در همین راستا وزارت خارجه سعودی از هر کدام از کشورهای فدراتیو روسیه و اوکراین بابت همکاری و پاسخ آنها به تلاش‌های صورت گرفته از سوی ولی‌عهد سعودی جهت آزادی اسرا ابراز تشکر و قدردانی کرد.

از سویی لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا نیز از پادشاهی عربی سعودی بابت میانجی‌گری آن در عملیات تبادل اسرا میان روسیه و اوکراین ابراز تشکر کرد.

محمد بن سلمان سه‌شنبه 29 شهریور در دیوان پادشاهی سعودی در کاخ السلام در شهر جده از رستم اومرییف، مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهوری اوکراین استقبال کرد.

ولی‌عهد سعودی در دیدار با مشاور و فرستاده ویژه ولودیمیر زلنسکی در جده بر پافشاری پادشاهی عربی سعودی جهت حمایت از همه تلاش‌های بین‌المللی به‌منظور دست‌یابی به راه‌حلی دیپلماتیک برای بحران اوکراین تاکید کرد.

در این دیدار همچنین بر عزم ریاض جهت پیش‌برد تلاش‌های سعودی برای کاستن از تبعات انسانی ناشی از بحران اوکراین تاکید شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید